Aizputē 2007 tiks noskaidroti minirallija čempioni

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Sestdien Aizputes apkārtnē tiks aizvadīts Latvijas minirallija čempionāta pēdējais septītais posms rallijs „Aizpute 2007″. Tikai vienā no piecām ieskaites klasēm jau ir zināmi čempioni – 4WD+ grupā zelta medaļas trešo sezonu pēc kārtas izcīnījuši Jānis Dūcis/Aivars Anevics („Mitsubishi EVO VIII”). Cīņa par pirmo vietu nav beigusies arī komandu vērtējumā.

Visvairāk pretendentu uz čempionu nosaukumu – četras ekipāžas — pirms minirallija čempionāta pēdējā posma ir 1600+ klasē, kas šosezon ir masveidīgākā. Izcīnot uzvaras pēdējos trīs posmos, kopvērtējuma vadībā izvirzījušies Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis („Honda Civic TypeR”). Trīs punktus no līderiem atpaliek Jānis Fārenhorsts/Ingars Smaižis („Renault Clio”), bet vēl par trim punktiem mazāk ir duetam Kaspars Brencis/Armands Ziemelis („Honda Civic TypeR”). Teorētiskas izredzes uz zelta medaļām saglabā arī Uldis Briedis („Renault Clio”), no Caunes atpaliekot par 12 punktiem (par uzvaru pienākas 15). Augstāk vērtējamas Caunes/Vitkovska izredzes, kuri tomēr ir nedaudz ātrāki par tuvākajiem sāncenšiem. Līderu cīņā sajaukt kārtis, „nozogot” vērtīgus punktus, var Jānis Kārkliņš („Renault Clio”), kurš ieilgušo neveiksmju joslu (sešas nefinišētas sacensības pēc kārtas!) centīsies pārtraukt ar stūrmaņa Reiņa Pozņaka palīdzību.

Sīva cīņa par čempionu titulu gaidāma 4WD grupā, kurā uz zelta pretendē trīs ekipāžas. Kopvērtējuma vadībā atrodas Didzis Blūms/Aigars Rencis („Subaru Impreza RS”), četri punkti mazāk Gatim Balgalvim/Laurim Kaktiņam ( „Audi 90 Quattro”), vēl par punktu mazāk ekipāžai Mareks Švarcs-Švampāns/Didzis Putniņš („Audi 80 Quattro”). Izdevīgākā situācijā neapšaubāmi atrodas Blūms, tomēr atmosfēriskās pilnpiedziņas klase allaž izceļas ar blīviem rezultātiem, tāpēc uzvarēt var ikviens no līderu trio.

Jau vairākas sezonas 1600 klasē principāla cīņa rit starp Zigurda Kalniņa/Ģirta Dombrovska („VAZ 2108″) un Andra Andiņa/Māra Ešmaņa („VW Golf II”) ekipāžām. 2005. gada sezonā uzvarētāju lauri tika Kalniņam/Dombrovskim, bet pērn Andiņš/Ešmanis revanšējās. Pirms pēdējā cīņas raunda ievērojams 12 punktu pārsvars ir Kalniņam. Andiņa ekipāžai, lai otro gadu pēc kārtas izcīnītu zelta medaļas, rallijā „Aizpute 2007″ ir jāuzvar un jācer, ka Kalniņš/Dombrovskis paliks bez punktiem (tātad Kalniņam pietiek ar 12. vietu finišā).

„Road” klasē pussoļa attālumā no čempionu titula atrodas Mareks Vītols/Elvis Stankēvics („Mitsubishi Lancer”). Teorētiskas izredzes apsteigt šā brīža kopvērtējuma līderus saglabā vienīgi Andris Lūsis/Gatis Cimdiņš („Seat Leon”) – Lūsim pēdējā posmā ir jāuzvar, bet Vītolam jāpaliek bez punktu guvuma (finišs zemāk par 12. vietu vai izstāšanās). Zinot, ka „Road” klasē stūrmaņa viena kļūda var maksāt daudzas pozīcijas, čempionu kronēšana tomēr būs jāatliek līdz pašam finišam.

Prestižākajā, 4WD+ klasē, kā jau tika minēts, trešo gadu pēc kārtas par čempioniem kļuvuši Jānis Dūcis/Aivars Anevics („Mitsubishi EVO VIII”). Uz pārējiem diviem medaļu komplektiem atlikuši četri pretendenti. Augstākas izredzes LAF Standartauto komisijas gada apbalvošanas ballē (notiks 24. novembrī krogā „Sorbas” Pleskavas šosejas 36. km) saņemt medaļas un kausus ir ekipāžām Guntars Miķelsons/Aivars Maļavkins („Mitsubishi EVO VI”) un ArvisArums/Arnis Krasovskis („Subaru Impreza”), kuras iekrājušas nelielu handikapu pār sekotājiem/p>

Komandu vērtējumā līderpozīcijā joprojām atrodas neveiksmju nomocītā „Veģi” (piloti Jānis Dūcis, Gatis Balgalvis, Nauris Bruņinieks, Raimonds Dūcis), taču 2006. gada čempionu sezonas pirmajā pusē iekrātais iespaidīgais pārsvars pār sekotājiem ir krietni sarucis – tikai astoņi punkti (posmā maksimāli var gūt 45) mazāk ir „Auto Stils rally team” (Edgars Piļka, Zigurds Kalniņš, Andris Lūsis), turpat netālu ir arī „GM – Auto Rally team” (Guntars Miķelsons, Didzis Blūms, Māris Freibergs).

Rallija „Aizpute 2007″ starts paredzēts sestdienas rītā Aizputē pie veikala „Top”. Sportistiem būs jāveic trīs ātrumposmi katrs pa divām reizēm. Sacensības sāksies ar leģendāro Vecpils „dopu” (pirmās „Road” klases automašīnas starts pl. 10:33), bet kā nākamie būs jāveic Podnieku un Kalvenes ātrumposmi. Diezgan droši var prognozēt, ka lielākie skatītāju pūļi pulcēsies Vecpils „dopā” pie Stroķacs tramplīns. Ņemot vērā, ka pārliecinošs vairākums minirallistu šo viltīgo tramplīnu sacensību režīmā nekad nav veikuši, šovs ir garantēts. Tālākos lidojumus droši vien varēs sagaidīt Latvijas atraktīvākās ekipāžas Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds („Mitsubishi Lancer EVO”) izpildījumā, kuri ka ar ralliju „Aizpute 2007″ iesāk triecienciklu – četri ralliji četrās nedēļās!

Ātrumposmu karte un cita informācija par sacensībām pieejama internetā www.autosport.lvwww.4rati.lv

Ralliju „Aizpute 2007″ rīko „B&K Rallijs” ar Aizputes pilsētas domes, SIA „Winge”, „Netlogs”, „Latfencing”, „Kurzemes Kore” un veikala tīkla „Top” atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *