WRC pilots Brīns uzvar Sanremo rallijā, Solbergs nolauž riteni

12/04/2021 |

Foto: ACI Sport

Ar pasaules rallija čempionāta dalībnieka Kreiga Brīna uzvaru svētdien noslēdzās leģendārais Sanremo rallijs, taču “Hyundai” rūpnīcas braucējam sākotnēji pirmā vieta tika atņemta un atdota vien vēlāk. Tikmēr Olivers Solbergs sacensībās nolauza riteni un izstājās.

Ne viena vien ekipāža Itālijas rallija čempionāta otro posmu, kas notika pa asfalta ceļiem, izmantoja, lai sagatavotos nākamajam WRC posmam, kas aprīļa otrajā pusē notiks Horvātijā. Pretī spēcīgākajiem vietējiem braucējiem pretī stājās ne vien Brīns un Solbergs, kurš arī šogad pārstāv “Hyundai” rūpnīcu, bet arī Marko Bulasija Vilkinsons, Stefans Lefevrs, Ēriks Pietarinens, Filips Marešs, Toms Kristensons, arī igaunis Roberts Virvess un citi.

Divās dienās sportisti veica astoņus ātrumposmus – pirmo sestdienas vakarpusē un pārējot svētdien. Kopējā rallija distance sastādīja nedaudz vairāk par 90 kilometriem.

Brīns, kurš šajā rallijā startēja ar “Hyundai i20 R5”, uzvarēja sestdienas superspeciālajā dopā, bet svētdienas rītā ātrāko laiku sasniedza mājinieks Fabio Andolfi ar “Škoda Fabia R5”, kurš pārņēma vadību un noturējās tajā līdz servisa parka apmeklējumam. Tuvākie sekotāji tobrīd atpalika pavisam nedaudz, pēc piektā ātrumposma līderpozīcijā nonāca viņa tautietis Andreā Kruņola ar “Hyundai i20 R5”, bet pēc tam par līderi kļuva Brīns, noturot pirmo vietu līdz finišam.

Īru pilots kopumā uzvarēja trīs ātrumposmos, pārspējot Kruņolu par 4.8 sekundēm, taču pēdējā laika kontrolē ieradās ar novēlošanos, par ko saņēma desmit sekunžu sodu, uzvaru zaudējot. Drīz gan kļuva zināms, ka šī novēlošanās saistīta ar satiksmes sastrēgumu Milānā, līdz ar to tiesneši sodu viņam anulēja un uzvaru atgrieza. Kruņola ieguva otro vietu, bet trešais šajās sacīkstēs bija Andolfi, kurš Brīnam pazaudēja nepilnas 13 sekundes.

Neveiksmīgas sacīkstes aizvadīja Olivers Solbergs, kurš pēc pirmā ātrumposma bija 13. vietā, uzstādīja ceturto labāko laiku otrajā dopā, pakāpjoties uz sesto pozīciju kopvērtējumā, bet trešajā ātrumposmā izbrauca par tālu līkuma ārmalā, nolauza riteni un bija spiests izstāties.

“Rally Sanremo” ietvaros atsevišķi notika cīņa WRC klasē, kur četras ekipāžas startēja ar “Hyundai i20 Coupe WRC” automašīnām. Neskatoties uz desmit sekunžu sodu, par uzvarētāju kļuva Tjerī Noivils, kurš par vairāk nekā pusminūti pārspēja igauni Otu Tanaku. Trešais finišēja Pjērs-Luī Lubē.

“Rally Sanremo” rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Craig Breen
Hyundai i20 R5 58:25.6
2. flag
Andrea Crugnola
Hyundai i20 R5 +4.8
3. flag
Fabio Andolfi
Škoda Fabia R5 +12.8
4. flag
Stefano Albertini
Škoda Fabia Rally2 evo +22.9
5.
flag
Giandomenico Basso
Škoda Fabia Rally2 evo +37.2
6.
flag
Simone Campedelli
Volkswagen Polo GTI R5 +37.7
7.
flag
Stéphane Lefebvre
Citroën C3 Rally2 +1:22.5
8.
flag
Rudy Michelini
Škoda Fabia Rally2 evo +1:29.7
9.
flag
Damiano de Tommaso
Citroën C3 Rally2 +1:30.7
10. flag
Tommaso Ciuffi
Škoda Fabia Rally2 evo +1:34.9

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool