“Hyundai” beidzot apstiprina palikšanu WRC

31/03/2021 |

Foto: Hyundai Motorsport

Pēc ilgāka neskaidrības perioda šodien “Hyundai” automobiļu rūpnīca apstiprinājusi, ka arī turpmākajās sezonās startēs pasaules rallija čempionātā.

Pašlaik lēmums pieņemts uz nākamajām trim sezonām, kas nozīmē, ka “Hyundai Motorsport” sacīkšu komanda WRC būs redzama vismaz līdz 2024. gada nogalei.

Tāpat kā “Toyota” un “M-Sport Ford” komandas, arī “Hyundai” ir parakstījusi jaunu līgumu ar čempionāta rīkotāju “WRC Promoter”, līdz ar to šobrīd uz pilnu slodzi sāks jaunās “Rally1” klases mašīnas būvēšanu un attīstīšanu. Rallija auto tiks radīts uz “Hyundai i20 N” ielas modeļa bāzes, un pirmo reizi, atbilstoši jaunajiem tehniskajiem noteikumiem, tiks izmantotas hibrīda tehnoloģijas.

Iepriekš “Hyundai” rūpnīca ar savu komandu WRC startēja no 2000. līdz 2003. gadam, bet pēc tam atgriezās 2014. gadā. Šajā laikā izcīnītas uzvaras 18 posmos, ko paveikuši Tjerī Noivils, Heidens Padons, Danijs Sordo un Ots Tanaks, kā arī 2019. un 2020. gadā sasniegta pirmā vieta konstruktoru čempionāta kopvērtējumā.

Šogad “Hyundai Motorsport” vienībā startē Tanaks un Noivils, bet trešo auto dala Sordo un Kreigs Brīns. Nevienam no viņiem vēl nav līguma uz 2022. gada WRC sezonu.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool