Vinjess: “Sesks bija ātrāks uz grants, Kanāriju rallijā gribu uzvarēt es”

Foto: fiaerc.com

Eiropas rallija čempionāta pirmajos divos posmos Andoru pārstāvošais pilots Žoans Vinjess piekāpās Mārtiņam Seskam, taču Kanāriju salu rallijā par mērķi izvirzījis latviešu braucēja pārspēšanu.

Seska ekipāža Fafes rallijā un pēc tam Azoru salās startēja ar “Škoda Fabia Rally2-Kit” automašīnu un abas reizes bija ātrāka par Vinjesu “ERC Open” klasē. Mārtiņš apstiprinājis, ka būs uz starta arī Kanāriju rallijā, kas būs Eiropas čempionāta sezonas trešais posms, lai gan vēl nav zināms, vai brauks ar tādu pašu auto.

“Suzuki Motor Ibérica” komanda jau aizvadījusi testus Kanāriju salās, lai labāk sagatavotos sacīkstēm, kas notiks no 12. līdz 14. maijam.

“Testi noritēja labi,” stāsta 52 gadus vecais Vinjess, kurš savā karjerā sešas reizes atsevišķās klasēs kļuvis par Spānijas rallija čempionu. “Šī bija pirmā reize, kad “Michelin” riepas izmēģinājām uz asfalta, un sajūtas ir labas. Pagājušajā gadā mēs startējām ar “Hankook” riepām. Sajūta ir krietni atšķirīga, bet domāju, ka ar “Michelin” mēs varam iegūt papildus ātrumu.”

Sportists atzīst, ka iepriekšējās sacīkstēs Sesks bijis ļoti ātrs, taču tagad, kad būs jāsacenšas uz asfalta, viņa mērķis ir uzvarēt.

“Šis būs ļoti svarīgs rallijs gan mums, gan komandai, un mēs, protams, gribam parādīt labu sniegumu,” saka Vinjess. “Mārtiņš pirmajos divos rallijos uz grants bija ļoti ātrs, bet tagad gribu uzvarēt es. Tas būtu mums svarīgi arī cīņā kopvērtējumā. “Suzuki” uz asfalta ir ļoti laba mašīna.”

Vinjess un komandas otrs pilots, spānis Alberto Monari startē ar “Suzuki Swift R4lly S” automašīnām. Tā kā pirmajā posmā Sesks nebija reģistrējies cīņai par čempionāta ieskaites punktiem, Vinjess šobrīd ar deviņu punktu pārsvaru pār komandas biedru Monari ir “ERC Open” kopvērtējuma līderis. Sesks zaudē 24 punktus un ir trešais.

Izmantotie resursi:
www.fiaerc.com