Grantiņu ekipāža aizvadījusi Norvēģijas rallija čempionāta posmu

Nedēļas nogalē aizvadīti vairāku valstu nacionālo rallija čempionātu posmi.WRC2 pilots Stefans Lefevrs guvis uzvaru Beļģijā, kamēr Ole Kristians Veibijs triumfējis Norvēģijā, kur uz starta izgāja arī latviešu pilota Mikus Grantiņa ekipāža.

Norvēģijas čempionātā aizvadīts sezonas ceturtais posms “Rally Sørland”, kas norisinājās valsts dienvidu pilsētas Krisjānsannas apkaimē. Šis bija pirmais grants rallijs čempionātā pēc trim ziemas posmiem. Vienas dienas ietvaros sportisti veica sešus ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīja nepilnus 107 kilometrus.

2019. gada Norvēģijas čempions Ole Kristians Veibijs pirmajā ātrumposmā piekāpās Ejvindam Brinildsenam un Anbdersam Grondalam, bet jau pēc SS2 pārņēma vadību. Kopumā viņš uzvarēja četros dopos un finišā tuvāko sekotāju Franku Tori Larsenu uzveica par 20 sekundēm, kamēr Brindildsens ierindojās trešajā vietā un zaudēja 29 sekundes. Grondalam cīņa par pjedestālu beidzās ar avāriju trešajā ātrumposmā.

Sacensībās startēja arī Mikus Grantiņš, kurš brauca ar “Mitsubishi Lancer Evo VI”. Pirmo reizi Norvēģijas čempionāta ievaros viņam blakus sēdās Dārta Grantiņa, ar kuru iepriekš kopā bija braukts mazāka mēroga sacensībās. Absolūtajā ieskaitē latviešu ekipāža sasniedza 37. vietu, bet savā klasē NAS13 ieņēma piekto vietu. Vienā no ātrumposmiem šīs klases ieskaitē Grantiņu ekipāžai izdevās sasniegt ātrāko rezultātu.

NAS13 +17:27.8

Beļģijas čempionāta ceturtais posms “Rallye de Wallonie” tikmēr notika uz asfalta, divās dienās veicot 20 ātrumposmus ar kopgarumu 199 kilometri. Pārliecinošs sniegums Stefanam Lefevram, kurš izvirzījās vadībā ar pirmo ātrumposmu un noturējās līderpozīcijā līdz finišam. Ātrākais viņš šajā rallijā bija astoņas reizes. Savukārt tuvākais sekotājs finišā bija Adrians Fernemonts, kurš zaudēja 21 sekundi, kamēr trešo vietu izcīnīja Džino Bukss.

RC2 +1:02.3

Arī Īrijas asfalta rallija čempionāta ietvaros aizvadīts ceturtais posms “International Rally of the Lakes”. Notika 13 ātrumposmi ar kopgarumu nepilni 209 kilometri. Šeit cīņa par uzvaru noslēdzās ar drāmu, kad pēdējā ātrumposmā no trases izslīdēja un izstājās ilgu laiku vadībā bijušais Alastairs Fišers. Uzvaru izcīnīja Kelams Divains, aiz sevis atstājot Džošu Mofetu un Džoniju Grīru, kuri zaudēja vairāk par minūti.

RC2 +2:10.6

Bijušais F1 pilots Heiki Kovalainens turpināja rādīt labu veikumu Japānas čempionātā, kur notika sezonas trešais posms “Kumakogen Rally”. Tajā pa asfaltu tika veikti astoņi ātrumposmi 110 kilometru kopgarumā. Kovalainens vēl pēc trim ātrumposmiem ar nelielu pārsvaru bija līderis, taču pēc tam “Škoda Fabia R5” automašīnai radās tehniskas problēmas un nācās izstāties. Pārliecinošu uzvaru guva WRC pilota Takamoto Katsutas tēvs Norihiko Katsuta, kurš startēja ar rūpnīcas komandas “Toyota GR Yaris”.

Rumānijas čempionāta otrajā posmā “Raliul Harghitei” uz asfalta pārliecinoši uzvarēja Simone Tempestini (“Porsche 997 GT3 RGT”).