“Toyota” jau šogad WRC posmos gatava startēt ar piecām mašīnām

Foto: ewrc.cz

Jari-Mati Latvala paziņojis, ka “Toyota” komanda jau šosezon pasaules rallija čempionātā varētu startēt ar piecām mašīnām, lai gan galīgais lēmumu šajā jautājumā tiks pieņemts Japānā.

Lai gan par šādu pavērsienu runas klīda vēl pirms sezonas sākuma, Horvātijas rallijā “Toyota Gazoo Racing” vienība atrādīja savu jauno servisa parku, kurā ir vieta nevis trim, bet jau piecām mašīnām. Iepriekš komandas pilota Takamoto Katsutas ekipāža bāzējās atsevišķā teltī, bet Horvātijā jau bija zem viena jumta ar Kalli Rovanperu, Elfinu Evansu un Esapeku Lapi.

Komandas bosam Latvalam tika vaicāts, vai tas nozīmē iespējamo piektās mašīnas pieteikšanu turpmākajos posmos.

“Redzēsim,” viņš sacīja. “Uz sezonas otro pusi mums šāda iespēja ir, bet viss būs atkarīgs no tā, ko gribēs darīt “Toyota” rūpnīca. Šobrīd vēl mēs nezinām, vai mums būs piektā mašīna, to izlems viņi.”

Visos posmos komanda noteikti startēs ar četrām mašīnām. Lapi izlaidīs tos posmus, kuros brauks Sebastjēns Ožjē, kā tas bija Montekarlo rallijā un būs arī Portugālē, kur jau apstiprināta titulētā franču pilota atgriešanās. Paredzams, ka kopumā viņš gatavojas šosezon piedalīties piecos posmos. Ja komanda startētu ar piecām mašīnām, šajos posmos būtu iespēja braukt gan Ožjē, gan Lapi.

Arī “Hyundai” šosezon ir pārstāvēta ar četriem spēkratiem, bet “M-Sport Ford” kļūs par pirmo, kas izmantos piecas mašīnas. Maijā gaidāmajā Portugāles rallijā tās sastāvā startēs gan Kreigs Brīns, Gass Grīnsmits un Adrijēns Furmo, gan arī Pjērs-Luī Lubē un Sebastjēns Lēbs. Portugālē Lēbs aizvadīs otrās WRC sacīkstes šosezon, tāpat kā Ožjē.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com