Tanaks WRC līdera statusā dodas uz Meksikas ralliju

Foto: wrc.com

Šajā nedēļas nogalē pasaules rallija čempionāts (WRC) turpināsies ar posmu Meksikā, uz kuru kā sezonas kopvērtējuma līderis dosies M-Sport Ford komandas pilots Ots Tanaks.

Montekarlo posmā finišējis piektajā vietā, bet Zviedrijas ziemas rallijā guvis uzvaru, šobrīd igauņu pilots kopvērtējumā ir trīs punktus priekšā Kallem Rovanperam no Toyota vienības. Tiesa gan, tas arī nozīmē, ka piektdien Tanaks trasē dosies pirmais un būs spiests tīrīt ceļus no liekās grants.

“Tā kā esam čempionāta līderi, būsim pirmā mašīna trasē,” stāsta Tanaks, norādot, ka tas var būtiski ietekmēt viņa iespējas cīnīties par uzvaru. “Viss var būt labi, ja ir lietus, bet es neesmu talantīgs lietus dejās, sevišķi tādā vietā, kur lietus gandrīz nekad nelīst.”

Tanakam šis būs pirmais grants rallijs ar Ford Puma Rally1 automašīnu – iepriekš viņš ar to braucis tikai pa asfaltu un sniegu. Lai labāk sagatavotos, nesen pilots aizvadīja divu dienu testus Spānijā.

“Tā bija pirmā reize, kad ar šo auto braucu pa granti, tāpēc bija svarīgi iegūt iespējami lielāku pieredzi,” neslēpj Tanaks. “Izlēmām, ka šādi testi ir nepieciešami, jo čempionātā vairums posmu notiek pa grants ceļiem. Komanda strādā daudz un visu laiku attīstās. Tomēr nepieciešams aizvadīt vismaz vienu grants sacīksti, lai varētu salīdzināt, cik ātri esam attiecībā pret citām komandām.”

Pirmie divi ātrumposmi Meksikas rallijā notiks jau ceturtdien, bet sacensības noslēgsies svētdien. WRC kalendārā Meksika atgriežas pēc divu gadu pārtraukuma. Pirms tam – 2019. un 2020. gadā Tanaks šajā posmā guva otro vietu.

WRC kopvērtējums pirms Meksikas posma:

Izmantotie resursi:
www.rallit.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *