Tanaks uzvar Kehalas rallijā, vairākas ekipāžas avarē

2019. gada pasaules rallija čempions Ots Tanaks sestdien izcīnīja uzvaru savā dzimtenē Igaunijā notikušajā Kehalas rallijā.

Sacensības tika aizvadītas Tallinā, Kehalas sporta kompleksā. Rallijā bija jāveic deviņi ātrumposmi, bet to kopējais garums bija nepilni 57 kilometri. Uz starta izgāja tikai 14 ekipāžas, no kurām divas startēja ar WRC mašīnām, desmit pārstāvēja R5 klasi, bet vēl divas brauca ar R2 kategorijas spēkratiem.

Cīņā devās arī “Hyundai Motorsport” rūpnīcas komanda, kuras pilots Ots Tanaks (“Hyundai i20 Coupe WRC”) brauca ļoti pārliecinoši, bija ātrākais visos deviņos dopos un tuvāko sekotāju Georgu Grosu (“Ford Fiesta WRC”) finišā uzveica par 1 minūti un 22 sekundēm.

Tikmēr par pārliecinošu uzvarētāju R5 ieskaitē kļuva un trešo vietu absolūti izcīnīja “Hyundai” rūpnīcas braucējs Ole Kristians Veibijs (“Hyundai i20 R5”) no Norvēģijas. Viņa tuvākais sekotājs bija Gregors Jētss (“Škoda Fabia R5”), kurš aizvadīja pirmo ralliju karjerā ar pilnpiedziņas auto, bet no Veibija atpalika nepilnu pusminūti.

Saūda Arābijas pārstāvis Rakans El-Rašeds (“Volkswagen Polo GTI R5”) ceturtajā ātrumposmā avarēja, tāpat negadījumu piedzīvoja soms Kalle Markanens (“Škoda Fabia R5”), kurš izstājās sestajā dopā.