Kehalas rallijā Tanakam pretī stāsies 13 spēcīgas ekipāžas

13/11/2020 |

Foto: Hyundai Motorsport

Šo sestdien, 14. novembrī Tallinā, “Kehala Ring” rallijkrosa un testu trases teritorijā norisināsies rallija sacensības, kurās piedalīsies tikai četrpadsmit, taču ļoti spēcīgas ekipāžas. Starp braucējiem arī 2019. gada pasaules rallija čempions Ots Tanaks.

Tanaks uz starta izies ar pasaules čempionāta automašīnu “Hyundai i20 Coupe WRC”, bet “uz papīra” viņa spēcīgākais konkurents būs tautietis Georgs Gross ar “Ford Fiesta WRC”.

Vēl desmit ekipāžas uz starta izies ar R5 klases mašīnām. Tie būs vietējie piloti Rauls Jētss (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš šogad tika pie medaļām gan Igaunijas, gan Latvijas rallija čempionātos, viņa dēls Gregors Jētss (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kuram šis būs pirmais rallijs karjerā ar pilnpiedziņas auto, arī Andre Kīls (“Hyundai i20 R5”), kurš labāk zināms kā rallijkrosa pilots – viņš šogad jau startēja Sāremā rallijā, kur guva astoto vietu absolūtajā ieskaitē. Ar šīs klases mašīnām startēs arī Igaunijas pārstāvji Aleksandrs Linnamē (“Volkswagen Polo GTI R5”), Roberts Virvess (“Fiesta R5 MkII “), kurš iepriekš braucis ar priekšpiedziņas mašīnām, šogad startējot arī pasaules čempionātā un kļūstot par savas valsts ātrāko junioru, un Prīts Koiks (“Ford Fiesta R5”), kā arī tādi ārvalstu sportisti kā “Hyundai” rūpnīcas pilots Ole Kristians Veibijs (“Hyundai i20 R5”), soms Kalle Markkanens (“Škoda Fabia R5”), kuram tas būs otrais starts pilnpiedziņas klasē rallija karjerā, lietuvietis Vlads Jurkevičs (“Škoda Fabia R5”) un Rakans El-Rašeds (“Volkswagen Polo GTI R5”). Saūda Arābijas sportists iepriekš divreiz startējis Eiropas rallija čempionāta posmā “Rally Liepāja”.

Savukārt vēl divi piloti sacentīsies priekšpiedziņas kategorijā – Kaspars Kasari (“Ford Fiesta Rally4”) un Jūseps Ralfs Negene (“Ford Fiesta R2”). Kasari ir viens no pēdējo gadu ātrākajiem Baltijas junioru pilotiem rallijā, kamēr rallijkrosa braucējam Negenem – debija rallijā.

Dalībnieku saraksts >>

Sacensības tiks aizvadītas gan pa asfalta, gan grants segumu, kopumā dienas laikā veicot deviņus ātrumposmus ar kopējo garumu nepilni 57 kilometri.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool