Solbergs visu nākamo WRC sezonu varētu aizvadīt ar “Rally1” mašīnu

Foto: Hyundai Motorsport

Pasaules rallija čempionāta nākamās sezonas pirmajos trīs posmos Olivers Solbergs visticamāk startēs ar jauno “Hyundai i20 Coup Rally1” mašīnu, bet neoficiāli zināms, ka jaunais auto viņam varētu pienākties pat visās sezonas sacīkstēs.

Līgumi ar “Hyundai Motorsport” rūpnīcas komandu par startēšanu visos posmos uz nākamo pasaules čempionāta sezonu ir Tjerī Noivilam un Otam Tanakam, kamēr trešo “Rally1” mašīnu, pēc šobrīd oficiālās informācijas, pārmaiņus pilotēs Solbergs un Danijs Sordo. Spāņu veterāns Sordo apstiprinājis, ka piedalīsies aptuveni četros posmos, taču vēl nezina, kuri būs šie ralliji. Teorētiski tie varētu būt sezonas otrajā pusē, kad “Hyundai” jau plāno uz starta iziet ar četrām mašīnām. Līdz ar to pastāv iespēja, ka Solbergs ar “Rally1” klases spēkratu brauks ne tikai Montekarlo, Zviedrijas un Horvātijas rallijā, bet arī pārējos desmit posmos. “Hyundai” boss Andreā Adamo gan uzsver, ka vēl nekādi galīgie lēmumi nav pieņemti.

Pirmās četras sacensības pie WRC auto stūres (nākamgad to nomainīs “Rally1” klase) pasaules čempionātā Solbergs aizvadīja šogad. “Arctic Rally Finland” viņš guva septīto vietu, pēc tam “Safari Rally Kenya” avarēja un izstājās, “RallyRACC Catalunya” atkal guva septīto vietu, bet pagājušās nedēļas nogalē “Rally Monza” sasniedza piekto vietu, kas ir viņa līdz šim augstākais rezultāts.

“Esmu apmierināts,” vērtējot Solberga sniegumu, sacīja “Hyundai Motorsport” vadītājs Adamo. “Bet visvairāk mani priecē un lepnumu rada Olivera attieksme pēc starta Somijas ziemas posmā. Tas bija grūts rallijs. Pēc finiša mēs runājām, un es teicu, ka viņam būs jāstartē arī Katalonijā, bet jāizvairās no avārijām. Viņš to izdarīja, un tagad uz Itāliju devās ar pārliecību. Tagad mēs redzam rezultātu. Ļoti jauks veids, kā noslēgt sezonu.”

Igauņu pilota Tanaka sakarā tikmēr paklīdušas baumas, ka viņš varētu lauzt līgumu ar “Hyundai” un pievienoties “M-Sport Ford” nometnei, ar ko daži izskaidro pilota nestartēšanu šī gada pēdējā posmā Moncā. Tās gan ir tikai baumas un šobrīd “M-Sport Ford” komanda uz visiem posmiem jau apstiprinājusi Kreigu Brīnu un Gasu Grīnsmitu, kamēr paredzams, ka trešo mašīnu, aizvadot daļēju sezonu, pilotēs Adrijēns Formū un deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs. Ceturtdien Lēbs Francijas Alpos aizvadīja testus ar jauno “Ford Puma Rally1” spēkratu, ko iepriekšējās dienās jau bija izmēģinājuši Grīnsmits, Formū un Brīns.

Izmantotie resursi:
www.planetemarcus.com
www.dirtfish.com