“Škoda” aptur rallija mašīnas “Fabia Rally2 evo” ražošanu

Foto: Bitto Zsolt

Čehijas rūpnīca “Škoda Motorsport” ir apturējusi rallija mašīnas “Škoda Fabia Rally2 evo” izgatavošanu un vairs nepieņems jaunus pasūtījumus, par iemeslu tam minot pandēmijas radītās problēmas ar detaļu piegādi.

“Fabia Rally2 evo” šobrīd ir viena no populārākajām un panākumus nesošākajām mašīnām gan pasaules un Eiropas, gan dažādos mazāka mēroga rallija čempionātos. Sacensībās tā redzama trešo sezonu, bet kopš 2015. gada, kad rallijā debitēja šīs mašīnas priekšgājēja “Škoda Fabia R5”, attiecīgajā klasē ar tām sasniegtas jau vairāk par 1000 uzvarām.

Lai gan rūpnīcas komandas statusā “Škoda Motorsport” šobrīd starptautiskā līmenī nestartē, tā atbalsta Andreasa Mikelsena pārstāvēto “Toksport” vienību un palīdzēja norvēģu pilota ekipāžai šogad uzvarēt gan Eiropas rallija čempionāta kopvērtējumā, gan pasaules rallija čempionātā WRC2 klasē. Tāpat čehi būvē jauno “Fabia” rallija auto 2022. gada sezonai. Tajā pašā laikā privātās komandas un sportisti no šī brīža vairs nevar iegādāties jaunus “Škoda Fabia Rally2 evo” modeļus.

“Problēmas, ko šobrīd koronavīrusa dēļ piedzīvo pasaules autoindustrija un tās piegāžu ķēdes, diemžēl, ir skārušas arī motoru sporta nozari,” teikts paziņojumā, zem kura parakstījies “Škoda Motorsport” vadītājs Mihals Hrabāneks. “Neskatoties uz mūsu pūlēm, standarta detaļu iztrūkums padarījis ražošanu arvien grūtāku, un dažos gadījumos jaunu mašīnu izgatavošana kļuvusi neiespējama. Šīs grūtības ietekmē arī mūsu rallija automašīnu rezerves daļu pārdošanu un piegādi, jo esam pārdevuši jau vairāk par 400 šādām mašīnām. Lai nodrošinātu atbilstošu servisu saviem jau esošajiem klientiem, esam spiesti pieņemt smagu lēmumu par jaunu automašīnu ražošanas apturēšanu. Šis lēmums stājas spēkā nekavējoties, un, diemžēl, mēs vairs nevaram pieņemt nevienu pasūtījumu pēc jaunām mašīnām.”

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com