Lauzicas rallijā startēs vairākas latviešu pārstāvētas ekipāžas

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Šajā nedēļas nogalē Vācijā notiks starptautiskais Lauzicas rallijs, kas arī šogad pulcēs dalībniekus no dažādām Eiropas valstīm. Uz starta varēs redzēt arī vairākas ekipāžas ar latviešu sportistiem.

Ar “Mitsubishi Lancer Evo VI” sacensībām pieteikušies Norvēģijā dzīvojošais Mikus Grantiņš un Aldis Hanzens. Šogad ekipāža bija redzama uz starta rallijsprintā “Cēsis”, tāpat Grantiņš aizvadījis divus rallijus Norvēģijā. Septembrī Grantiņš/Hanzens ar šo auto startēja Norvēģijas čempionāta posmā “Rally Sørland”, kur guva ceturto vietu savā ieskaitē. Norvēģijas kausa izcīņas posmā “Mjåvannsprinten” Mikus Grantiņš brauca kopā ar Dārtu Grantiņu un pilotēja “Peugeot 208 R2”, sasniedzot trešo vietu savā ieskaites grupā.

Vācu pilota Fabio Švarca ekipāžā stūrmanis Lauzicas rallijā būs Andris Mālnieks, kurš pēdējos gados pārsvarā startējis kopā ar lietuviešu braucēju Vaidotu Žalu. Savulaik labi zināmā WRC rūpnīcu komandu pilota Armīna Švarca dēlam Mālnieks stenogrammu lasīja jau pirms kāda laika notikušajā Igaunijas “Viru Rally”, kur ekipāža izstājās. Lauzicas rallijā Švarcs/Mālnieks startēs ar “Ford Fiesta Rally4”.

Savukārt Normunds Kokins, kurš ir krievu pilota Dmitrija Feofanova regulārais stūrmanis, šoreiz brauks vācieša Lazara Kana ekipāžā. Viņi uz starta izies ar “Mitsubishi Lancer Evolution IX”. Jāpiemin, ka Kans, kurš regulāri startējis arī Latvijā, iepriekšējā gadā Lauzicas rallijā brauca kopā ar Mālnieku.

Startēs arī sešas ekipāžas no Lietuvas, bet no zināmākajiem pilotiem, kas pieteikuši dalību, jāizceļ norvēģis Anderss Grondals (“Ford Fiesta R5”), čehs Eriks Caiss (“Ford Fiesta Rally2”), ukrainis Serhijs Potīko (“Skoda Fabia Rally2-kit”), polis Roberts Kociks (“Ford Fiesta Rally2”) un vācietis Matiass Kāle (“Skoda Fabia Rally2 evo”).

Dalībnieku saraksts >>

Šogad ADMV “Lausitz Rallye” notiks 24. reizi. Sacīkstes risināsies 5. un 6. novembrī, ekipāžām veicot 12 ātrumposmus ar kopējo garumu nepilni 169 kilometri. Šis būs Eiropas rallija kausa (ERT) izcīņas posms.

Ātrumposmu programma >>