Sesks otrais savā klasē pēc “Rally Serras de Fafe” pirmā ātrumposma

Foto:fiaerc.com

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis ierindojas otrajā vietā “ERC Open” klasē pēc aizvadītā pirmā ātrumposma Eiropas rallija čempionāta atklāšanas posmā “Rally Serras de Fafe”. Par absolūtās ieskaites līderi kļuvis Eriks Caiss.

ERC sezonas pirmā posma galvenās cīņas notiks sestdien un svētdien pa grants ceļiem, bet piektdienas vakarā sportisti veica superspeciālo nakts ātrumposmu Fafes pilsētas bruģētajās ielās, klātesot tūkstošiem skatītāju. Čehu braucējs Eriks Caiss (“Ford Fiesta Rally2”) bija ātrākais, bet 0.6 sekundes viņa zaudēja gan mājinieks Migels Koreija (“Škoda Fabia Rally2 evo”), gan ungārs Mikloss Čomoss (“Škoda Fabia R5”).

Igauņu pilots Kens Torns, kurš aizvada pirmās starptautiskās sacīkstes ar “Ford Fiesta Rally2” automašīnu, ierindojās piektajā vietā, bet dalītu astoto rezultātu uzrādīja viņa tautietis, pasaules rallija čempionāta dalībnieks Georgs Linnamāe ar “Volkswagen Polo GTI R5”. Treniņos Torna mašīna radās problēmas ar sajūgu. Savukārt Kaspars Kasari, startējot ar “Ford Fiesta Rally3”, pašlaik ir līderis ERC3 ieskaitē. Trešie šobrīd ERC3 klasē Dmitrijs Feofanovs ar Normundu Kokinu, kuriem šīs ir otrās sacīkstes ar “Ford Fiesta Rally3” pēc dalības rallijā “Sarma”.

Jaunajā “ERC Open” klasē Mārtiņš Sesks ar Renāru Franci, kuriem šis ir otrais starts ar lietuviešu komandas “Proracing Rally Team” sagatavoto “Škoda Fabia Rally2-Kit”, ierindojas otrajā vietā, pēc pirmā ātrumposma no līdera Alberto Monari (“Suzuki Swift R4LLY S”) atpaliekot 1.4 sekundes. Pērn Sesks kļuva par Portugāles posma uzvarētāju pasaules rallija čempionātā “Junior WRC” klasē, kur tika izmantoti tie paši ceļi, kas tiks braukti šonedēļ ERC.

Tehniskas problēmas dēļ Efrēns Ljarena (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš ir viens no šī rallija favorītiem, ātrumposmā noslāpa, zaudējot ap desmit sekundēm. Simone Kampedelli (“Škoda Fabia Rally2 evo”) tikmēr kļūdījās bremzējot un zaudēja vairāk par septiņām sekundēm.

Sestdien sportistiem jāveic astoņi ātrumposmi, bet vēl astoņi gaidāmi svētdien.

Rezultāti pēc 1. ātrumposma:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Erik Cais
Ford Fiesta Rally2 1:26.5
2. flag
Miguel Correia
Škoda Fabia Rally2 evo +0.6
= flag
Miklós Csomós 
Škoda Fabia R5 +0.6
4. flag
Nil Solans
Volkswagen Polo GTI R5 +0.7
5. flag
Ken Torn
Ford Fiesta Rally2 +1.2
6. flag
Armindo Araújo
Škoda Fabia Rally2 evo +1.3
7. flag
Simone Tempestini
Škoda Fabia Rally2 evo +1.4
8. flag
Norbert Herczig
Škoda Fabia Rally2 evo +1.8
= flag
Georg Linnamäe
Volkswagen Polo GTI R5 +1.8
= flag
Paulo Neto
Škoda Fabia Rally2 evo +1.8
27. flag
Mārtiņš Sesks
Škoda Fabia Rally2-Kit +6.8

Pilni rezultāti >>

Piektdienas ātrumposma atkārtojums: