Sesks/Francis savas klases līderi Portugāles ERC rallijā

Foto: Twitter.com/MSesks

Pēc visai dramatiskas Eiropas rallija čempionāta atklāšanas posma “Rally Serras de Fafe” pirmās pilnās dienas Mārtiņš Sesks un Renārs Francis ir “ERC Open” klases līderi. Savukārt absolūtajā ieskaitē vadībā pārliecinoši nostiprinājies spāņu pilota Nila Solansa ekipāža.

Ilgstošais lietus, bieza migla un dubļaini ceļi – tie bija apstākļi, kas sportistus sagaidīja Portugālē notiekošā grants rallija otrajā dienā. Sestdien bija plānots aizvadīt astoņus ātrumposmus, tomēr divus no tiem drošības apsvērumu dēļ atcēla. Lielu izaicinājumu braucējiem sagādāja redzamība trasē.

Pēc piektdien Fafes ielās veiktā superspeciālā ātrumposma Seska/Franča ekipāža ar “Škoda Fabia Rally2-Kit” automobili ieņēma otro vietu jaunajā “ERC Open” klasē, bet kopējā ieskaitē atradās 26. pozīcijā. Šodien latvieši parādīja labu un stabilu sniegumu, kā rezultātā dienu noslēguši ne vien kā savas ieskaites līderi, bet arī absolūtajā ieskaitē atrodas stabilā desmitajā pozīcijā.

Ļoti stabils un ātrs šodien bija Nils Solanss ar “Volkswagen Polo GTI R5”. Viņš pēc pirmās dienas bija ceturtais, bet jau ar šodienas pirmo ātrumposmu pārņēma vadību rallijā, noturot to līdz dienas beigām. Spāņu ekipāža uzvarēja četros no šodienas sešiem ātrumposmiem, turklāt tuvākais sekotājs, igaunis Georgs Linnamāe, kurš startē ar tāda paša modeļa auto, dienas beigās ir jau 1 minūti un 44 sekundes aizmugurē. 15 sekundes tālāk seko mājinieks Armindo Araužo (“Škoda Fabia Rally2 evo”).

Eriks Caiss bija līderis pēc Fafes ātrumposma, bet jau SS3 divreiz pārdūra riepu un izstājās ar bojātu stūres iekārtu. Kens Torns no Igaunijas (“Ford Fiesta Rally2”) bija piektais, bet jau šīs dienas pirmajā ātrumposmā pievīla tehniska problēma.

Dmitrijs Feofanovs ar Normundu Kokinu, kuri brauc ar “Ford Fiesta Rally3” automobili, izvirzījušies vadībā ERC3 ieskaitē, kur igauņa Kaspara Kasari ekipāžu pārspēj par 32 sekundēm. Feofanovs savā klasē uzvarēja trijos šodienas ātrumposmos.

Rezultāti pēc 9. ātrumposma:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Nil Solans
Volkswagen Polo GTI R5 59:48.5
2. flag
Georg Linnamäe
Volkswagen Polo GTI R5 +1:44.4
3. flag
Armindo Araújo
Škoda Fabia Rally2 evo +1:59.7
4.
flag
Javier Pardo Siota
Škoda Fabia Rally2 evo +2:58.2
5.
flag
Simone Tempestini
Škoda Fabia Rally2 evo +3:16.2
6. flag
Alberto Battistolli
Škoda Fabia Rally2 evo +3:52.8
7. flag
Norbert Herczig
Škoda Fabia Rally2 evo +4:40.7
8. flag
Miguel Correia
Škoda Fabia Rally2 evo +6:04.6
9. flag
Bruno Magalhães
Hyundai i20 N Rally2 +6:31.4
10. flag
Mārtiņš Sesks
Škoda Fabia Rally2-Kit +8:06.8
22.
flag
Dmitrijs Feofanovs
Ford Fiesta Rally3 +12:46.2

Pilni rezultāti >>