Sesks/Francis Portugālē brauc lieliski un uzvar “ERC Open” klasē

Foto: Twitter.com/MSesks

Eiropas rallija čempionāta (ERC) pirmajā posmā “Rally Serras de Fafe”, kas norisinājās Portugālē, uzvaru “ERC Open” klasē izcīnījuši latviešu braucēji Mārtiņš Sesks un Renārs Francis. Rallija absolūtajā ieskaitē pārliecinoši uzvarēja spāņu pilota Nila Solansa ekipāža.

Sacensības startēja ar superspeciālo ātrumposmu piektdienas vakarā, seši dopi norisinājās sestdien (bija plānoti astoņi, bet divus atcēla), bet vēl astoņi notika svētdien. Portugālē valdīja izaicinoši laikapstākļi – lietus trasi bija padarījis slidenu, bet miglas dēļ redzamība dažkārt tika apgrūtināta.

Seska/Franča ekipāža aizvadīja vien otrās sacensības ar lietuviešu komandas “Proracing Rally Team” sagatavoto “Škoda Fabia Rally2-Kit”. Piektdien viņi ierindojās 26. pozīcijā absolūtajā ieskaitē, bet otrās dienas laikā pakāpās līdz desmitajai vietai, kamēr savā “ERC Open” klasē jau bija pārliecinoši līderi. Šodien viņi tuvojās finišam devītajā vietā, bet noslēdzošajā “Power Stage” ātrumposmā Simone Tempestini avarēja, kamēr Norberts Hercigs sajauca ceļu pārbraucienā, līdz ar to latviešiem bija iespēja finišu sasniegt jau kā septītajiem. Tāpat viņi droši uzvarēja jaunizveidotajā “ERC Open” kategorijā.

Jau kopš sestdienas rīta līderis bija Nils Solanss ar “Volkswagen Polo GTI R5”, kurš pēdējo sacensību dienu uzsāka ar ievērojamu pārsvaru pār Georgu Linnamāe. Igaunis bija tuvu otrajai vietai, taču pēdējā ātrumposmā viņu uzveica un apsteidza mājinieks Armindo Araužo. Linnamāe atzina, ka viņa mašīna bija kļuvusi grūti vadāma, kā rezultātā tika zaudēts vērtīgs laiks. Līdz finišam netika viens no šo sacensību favorītiem Eriks Caiss, kurš bija līderis pēc piektdienas ātrumposma.

Līdz pat sacensību noslēdzošajam dopam līderi ERC3 klasē bija Dmitrijs Feofanovs ar Normundu Kokinu, kuri startē ar “Ford Fiesta Rally3”. Pēdējos kilometros igauņa Kaspara Kasari ekipāža bija ātrāka, kas līdz ar to izrāvusi uzvaru.

Arī ERC otrais posms notiks Portugāles teritorijā. “Azores Rallye” tiks aizvadīts no 25. līdz 27. martam.

“Rally Serras de Fafe” rezultāti:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag
Nil Solans
Volkswagen Polo GTI R5 2:01:14.0
2.
flag
Armindo Araújo
Škoda Fabia Rally2 evo +55.7
3.
flag
Georg Linnamäe
Volkswagen Polo GTI R5 +59.5
4. flag
Javier Pardo Siota
Škoda Fabia Rally2 evo +2:56.2
5.
flag
Alberto Battistolli
Škoda Fabia Rally2 evo +3:32.6
6.
flag
Bruno Magalhães
Hyundai i20 N Rally2 +6:53.3
7.
flag
Mārtiņš Sesks
Škoda Fabia Rally2-Kit +8:55.2
8.
flag
Pedro Fontes
Citroën C3 Rally2 +9:24.7
9.
flag
Ricardo Teodósio
Hyundai i20 N Rally2 +9:29.5
10.
flag
Miklós Csomós
Škoda Fabia R5 +9:58.6
18.
flag
Dmitrijs Feofanovs
Ford Fiesta Rally3 +19:15.4

Pilni rezultāti >>