Kens Torns: “Uz kaut ko ceram, bet par to negribu stāstīt”

Foto: Raivo Remmelgas

Šonedēļ notiekošajā Eiropas rallija čempionāta (ERC) pirmajā posmā Portugālē igauņu pilots Kens Torns aizvadīs pirmās starptautiskās sacīkstes karjerā ar “Rally2” klases auto. Viņš atzīst, ka tas ir sapņa piepildījums un cer aizvadīt pilnu sezonu.

Iepriekšējās divās sezonās Torns kļuva par Eiropas čempionu “ERC Junior” kategorijā, 2020. gadā to paveicot ar “Ford Fiesta Rally2” mašīnu, bet pērn jau ar pilnpiedziņas “Ford Fiesta rally3”. Pēc 2020. gadā izcīnītās pirmās vietas, pērn Tornam pienācās iespēja startēt pasaules rallija čempionātā “Junior WRC” kategorijā, taču viņam izdevās vienoties ar “M-Sport Poland” un šo balvu apmainīt pret startiem Eiropas čempionātā.

Pagājušajā gadā Igaunijā sportists arī aizvadīja pirmos divus startus ar “Hyundai i20 R5” automobili, Viru un Sāremā rallijos sasniedzot otro vietu. Savukārt šogad viņš ar “Ford Fiesta Rally2” startēja Igaunijas čempionāta pirmajā posmā “SprintRalli Otepää Talv”, kur arī guva otro vietu.

Ar šādu auto viņš šosezon startēs arī Eiropas čempionātā, kur pārstāvēs “Plon Rally Team”. Iepriekš šajā vienā brauca polis Jaroslavs Koltuns.

“Šis ir sapņa piepildījums, jo ilgu laiku atpakaļ mēs sākām sapņot, ka reiz startēsim Eiropas ātrumposmos ar “Rally2″ mašīnu, un tagad, pateicoties mūsu atbalstītājiem un sponsoriem, tas īstenosies,” stāsta 28 gadus vecais Kens Torns. “Mēs ceram, ka varēsim aizvadīt pilnu sezonu.”

Ņemot vērā salīdzinoši nelielo pieredzi ar “Rally2” klases mašīnām, sportists pagaidām lielas ilūzijas nelolo: “Es pārāk daudz nedomāju par rezultātiem, jo man nav ļoti liela pieredze “Rally2″ klasē. Bet mērķis noteikti ir izbaudīt ralliju un ar katru kilometru uzlabot ātrumu. Protams, ne uz vienu ralliju mēs nedosimies cīnīties par pēdējām vietām, tāpēc kaut kādas cerības jau ir, bet par to negribu stāstīt.”

Uz starta “Rally Serras de Fafe” izies vēl trīs citas igauņu ekipāžas. “Otepää Talv” sprinta rallija uzvarētājs Georgs Linnamāe šajās sacīkstēs startēs ar “Volkswagen Polo GTI R5”, Kaspars Kasari brauks ar “Ford Fiesta Rally3”, bet Josepa Ralfa Negenes rīcībā būs “Ford Fiesta Rally4”.

Izmantotie resursi:
www.fiaerc.com