Seska/Franča ekipāža Romas rallijā avarē, bet sasniedz finišu

24/07/2022 |

Foto: Facebook.com/MartinsSesksRallying

Eiropas rallija čempionāta (ERC) sacensības Itālijā, kas norisinājās Romā un tās apkaimē, noslēgusi Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža. Jau sestdien trešajā ātrumposmā tika piedzīvota avārija, pēc kuras latviešu sportisti turpināja dalību, krāja pieredzi un sasniedza finišu. Uzvaru rallijā guva itālis Damiano de Tomaso.

“Rally di Roma Capitale” startēja ar pirmo ātrumposmu jau piektdienas vakarā, sestdien tika veikti vēl septiņi dopi, bet noslēdzošie seši notika šodien. Asfalta rallijā ar laika ieskaiti bija jāmēro kopumā nepilni 187 kilometri.

Seska ekipāža otro posmu pēc kārtas startēja ar jaudīgo “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnu, turklāt uz Romas ralliju devās kā Latvijā notikušā iepriekšējā ERC posma uzvarētāji. Pēc pirmā ātrumposma Sesks/Francis ieņēma piekto vietu, pēc otrā ātrumposma bija septītie, bet trešajā dopā izslīdēja no trases. Tika zaudēts daudz laika, kas atņēma cerības cīnīties par vietām pirmajā desmitniekā, taču sportisti sasniedza finišu, gūstot vērtīgu pieredzi. Pēc avārijas notikušajos ātrumposmos viņi cīnījās par vietām otrajā desmitniekā.

“Pēc noskriešanas no ceļa SS3, spējām atgriezties trasē, bet pusdienlaikā servisa zonā komandai tomēr likām pasvīst,” kādu laiku pēc negadījuma ziņoja Seska/Franča ekipāža. “Nu mašīna ir kā jauna. Mums veicās, ka bojājumi bija tikai kosmētiski. Kaut kā novēloti bremzējām, un tā tas atgadījās. Bet šie ceļi nepiedod, ja kaut uz mirkli zaudē koncentrēšanos. Turpinām ar cīņas sparu un nepadodamies. Tieši tāpēc jau esam šeit – lai mācītos un apgūtu asfalta braukšanu.”

Lielisku sniegumu nodemonstrēja Damiano de Tomaso (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš bija līderis no pirmā līdz sestajam ātrumposmam, pēc tam ļaujot uz pirmo vietu pacelties Andreā Krunjolam (“Citroën C3 Rally2”). Sacensību pēdējā dienā devītajā ātrumposmā Krunjolam radās problēmas ar gāzes pedāli, un De Tomaso atguva vadību. Finišā viņš iebrauca desmit sekundes priekšā Simonem Kampedelli (“Škoda Fabia Rally2 evo”), bet tikai pēdējā ātrumposmā Žoans Bonato (“Citroën C3 Rally2”) uzveica čempionāta līderi Efrēnu Ljarenu (“Škoda Fabia Rally2 evo”), gūstot trešo vietu ar 0.2 sekunžu pārsvaru. Krunjola finišu sasniedza piektais.

Jāpiemin, ka De Tomaso šis bija vien trešais starts Eiropas čempionātā – arī iepriekšējos gadus viņš bija startējis Romas posmā, taču ne tuvu ar tādiem panākumiem. Pamatā viņš startē sacensībās dzimtajā Itālijā, kur savā karjerā atsevišķās klasēs guvis jau septiņus titulus.

ERC sezonas septītais posms “Barum Czech Rally Zlín” norisināsies 27. un 28. augustā pa Čehijas asfalta ceļiem.

“Rally di Roma Capitale” rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Damiano de Tommaso
Škoda Fabia Rally2 evo 1:52:37.6
2. flag
Simone Campedelli
Škoda Fabia Rally2 evo +10.4
3.
flag
Yoann Bonato
Citroën C3 Rally2 +27.7
4.
flag
Efrén Llarena
Škoda Fabia Rally2 evo +27.9
5. flag
Andrea Crugnola
Citroën C3 Rally2 +1:06.8
6. flag
Simone Tempestini
Škoda Fabia Rally2 evo +1:11.8
7. flag
Javier Pardo 
Škoda Fabia Rally2 evo +1:14.3
8. flag
Grzegorz Grzyb
Škoda Fabia Rally2 evo +1:35.8
9.
flag
Tommaso Ciuffi
Škoda Fabia Rally2 evo +2:23.1
10.
flag
Norbert Herczig
Škoda Fabia Rally2 evo +2:27.5

Pilni rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool