Vorobjovs/Zicāns “Orlen Lietuva Rally” izcīna otro vietu 2WD klasē

24/07/2022 |

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Jāņa Vorobjova un Guntara Zicāna ekipāža izcīnījusi otro vietu savā klasē Lietuvas rallija čempionāta sacensībās “Orlen Lietuva Rally”, kas sestdien, 23. jūlijā, tika aizvadītas Viekšņu apkaimē. Rallijā bija jāaizvada 12 ātrumposmi, kuru kopējais garums bija nedaudz virs 92 kilometriem.

Jau pēc otrā ātrumposma vadībā nonāca Dominiks Butvils (“Škoda Fabia R5”), kurš kopumā bija ātrākais septiņos dopos un kļuva par Lietuvas čempionāta trešā posma absolūtās ieskaites un LARČ2 klases uzvarētāju. Sākotnēji līderis bija Martins Samsons (“Škoda Fabia N5”), bet pēc otrā ātrumposma viņš atkrita uz trešo pozīciju, pēc tam pacēlās uz otro un finišā zaudēja Butvilam 36 sekundes, uzvarot LARČ1 klasē. Trešais absolūtajā ieskaitē un pirmais LARČ5 klasē bija Giedrjus Firants (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), kurš savukārt Butvilam zaudēja nepilnas divas minūtes.

Vorobjovs/Zicāns šogad apvienojuši spēkus pēc daudzu sezonu pārtraukuma un “Orlen Rally Lietuva” startēja ar aizmugures piedziņas “BMW 320i E36” automašīnu, cīnoties par uzvaru LARČ6 un 2WD klasēs. Starp visām 2WD ieskaites ekipāžām latvieši ieņēma otro vietu (sešas sekundes ātrāks bija uzvarētājs Roks Stepanovičs ar “BMW M3 E46”), lai gan pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem latvieši bija vadībā. LARČ6 grupā izcīnīta uzvara, bet absolūtajā ieskaitē tika sasniegta astotā pozīcija.

“Vorobjovs Racing” komanda sociālajos tīklos ziņo: “Pāragrs starts vienā no ātrumposmiem ekipāžu atmeta uz otro pozīciju klasē, bet komandas sportisti par uzvaru klasē spēkojās līdz pēdējam brīdim. Vorobjovs/Zicāns pirms falšstarta bija klases vadībā. Šis rallijs, lai arī ar visai taisniem trases ceļiem, bija sarežģīts, Jānis Vorobjovs norādīja, ka “lai arī taisni ceļi, ātrums ir liels un vajag braukt precīzi, klases uzvarētājs brauca ātri visu nedēļas nogali un mēs centāmies cīnīties ar viņu”. Tāpat ekipāža norādīja, ka šis rallijs parādīja – konkurence Lietuvā ir ļoti liela un čempionāta līmenis pēdējos gados pamatīgi audzis.”

Lietuvas rallija čempionāta ceturtais posms “CBet Rally Rokiškis” notiks 13. un 14. augustā.

“Orlen Lietuva Rally” rezultāti:

Vieta Valsts
Ekipāža
Auto
Ieskaite Rezultāts
1. flag
Butvilas/Vaitkevičius 
Škoda Fabia R5
AWD/LARČ2 47:27.5
2. flag
Samsonas/Snitkas
Škoda Fabia N5
AWD/LARČ1 +36.5
3. flag
Firantas/Valiulis 
Mitsubishi Lancer Evo VIII
AWD/LARČ5 +1:52.4
4. flag
Švedas/Sakalauskas
Mitsubishi Lancer Evo IX
AWD +2:35.8
5. flag
Sluckus/Šileikis 
Škoda Fabia R5
AWD/LARČ2 +3:16.8
6. flag
Kocik/Wach 
Ford Fiesta Rally2
AWD +3:41.3
7. flag
Steponavičius/Gedgaudas
BMW M3 E46
2WD +3:54.3
8. flag
Vorobjovs/Zicāns 
BMW 320i E36
2WD/LARČ6 +4:00.5
9. flag
Potiiko/Mishyn 
Škoda Fabia Rally2-Kit
AWD/LARČ3 +4:27.5
10. flag
Šmagarys/Čiuplys
Mitsubishi Lancer Evo IX
AWD/LARČ3 +4:31.1

Pilni rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool