Mārtiņš Sesks: “Šis mums bija tiešām grūts rallijs”

25/07/2022 |

Foto: Facebook.com/MartinsSesksRallying

“Latvijas Mobilais Telefons” atbalstītais pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis Eiropas rallija čempionāta (ERC) sesto posmu “Rally di Roma Capitale” aizvadīja bez īpašām ambīcijām par godalgotām vietām, pildot MRF komandas uzdevumu krāt sacensību pieredzi asfalta rallijā.

Jau dodoties uz Romu latviešu pilots Mārtiņš Sesks atzina, ka pēdējoreiz sacensības uz asfalta aizvadījis pirms vairāk kā deviņiem mēnešiem, tāpēc braukšanas pieredze, tāpat kā izpratne par konkrētā ražotāja riepu un “Rally2” auto regulējumiem galvenokārt veidosies sacensību gaitā. Ar “Škoda Fabia Rally2 evo” ekipāža sacensībās startēja otro reizi, bet MRF riepas uz vairāk kā 40 grādus karstā asfalta sacensību apstākļos izmēģināja pirmo reizi. ​

Arī MRF komandas vadītājs Viveks Ponusami pirms sacensībām apstiprināja: “No komandas puses īpašu uzstādījumu nav. Man daudz svarīgāk, lai sportists pārliecību par spēkiem iegūst trasē, nevis pēc komandas vadītāja rīkojuma.”

Pirmo sacensību ātrumposmu līdzās Romas Kolizejam ekipāža aizvadīja bez ievērojamām kļūdām un ierindojās sestajā vietā. Arī sacensību sākumā piedzīvotie satricinājumi – riepas pārsišana kvalifikācijas braucienā un vēlāk avārija noslīdot no ceļa sacensību trešajā ātrumposmā – nemazināja Seska/Franča apņēmību. Sportisti parādīja cīņas sparu un bez vilcināšanās atgriezās trasē, tomēr iespēju cīnīties par labu rezultātu zaudēja. Svētdien sportisti labāko laiku uzrādīja rīta pusē 32.30 km garajā devītajā ātrumposmā “Rocca dia Cave-Subaccio 1” un finišēja 13. vietā, bet sacensības noslēdza kopvērtējuma 34. pozīcijā.

Rallija pilots Mārtiņš Sesks: “Šis mums bija tiešām grūts rallijs. Bet esam pateicīgi, ka varējām te būt un pateicīgi ikvienam, kurš mums ticēja – it īpaši MRF, “Race Seven”, “Latvijas Mobilais Telefons”, tāpat kā citiem sponsoriem. Pēc kļūdas trešajā ātrumposmā koncentrējāmies uz pieredzi, ko ar “Rally2” auto varam gūt no Itālijas ceļiem nākotnei, lai turpmāk varam braukt ātrāk un justies pārliecinātāki. Uz asfalta pašreiz vēl neesam īstajā formā. Koncentrēsimies uz iespējām gūt asfalta braukšanas pieredzi, jo pašreiz tas ir mūsu mazais “Ahileja papēdis”.”

Seska/Franča ekipāžas avārija SS3:

Nākamais ERC sacensību posms “Barum Czech Rally Zlìn” noritēs 27. un 28.augustā Čehijā.

Izmantotie resursi:
www.martinssesks.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool