Rovanpera Zviedrijas rallija vadībā pirms pēdējās dienas

Foto: Toyota Gazoo Racing

Pasaules rallija čempionāta otrajā posmā Zviedrijā sestdien par sacensību līderi kļuva Kalle Rovanpera, kuram dienas izskaņā nakts ātrumposmos arī izdevās mazliet nostiprināt pārsvaru pār “Toyota” komandas biedru Elfinu Evanus. Tieši viņi abi šobrīd palikuši reālākie pretendenti uz uzvaru pirms svētdien gaidāmajiem noslēdzošajiem četriem ātrumposmiem.

Lai gan dienas pirmajā ātrumposmā, kas pēc skaita kopumā bija jau astotais šajā rallijā, ātrākais bija Elfinss, kamēr Rovanpera uzrādīja trešo rezultātu, bet ar ko pietika, lai pārņemtu vadību kopvērtējumā. Pēc tam Rovanpera bija ātrākais desmitajā dopā (SS9 un SS13 jau iepriekš bija atcelti ziemeļbriežu baru pārvietošanās dēļ), bet 11. ātrumposmā sasniedza otro rezultātu, tomēr spējot vēl vairāk paliecināt pārsvaru pār sekotājiem kopvērtējumā. Uzvaru izcīnīja Kreigs Brīns, kurš piektdien piedzīvoja izstāšanos pēc negadījuma otrajā dopā. Uz to brīdi Rovanpera bija nepilnas piecas sekundes priekšā Evansam, bet par 12 sekundēm pārspēja Esapeku Lapi, kamēr arī Noivils aizvien atradās cīņā par uzvaru, taču pēc pieļautās kļūdas zaudēja jau 15 sekundes.

Dienas otrajā pusē notika vēl trīs ātrumposmi. SS12 ātrākais izrādījās Evanss un tobrīd viņš pietuvojās līderim līdz nieka 1.2 sekunžu atstatumam. Rovanpera atkal bija ātrāks jau pēc tumsas iestāšanās notikušajā SS14, mazliet palielinot pārsvaru. Dienas noslēguma ātrumposmā Rovanperam vēlreiz izdevās uzvarēt un tādā veidā pārsvaru pār tuvāko sekotāju Evansu palielināt jau līdz astoņām sekundēm. Līdz ar to pirms svētdien gaidāmajiem noslēdzošajiem ātrumposmiem somu pilota ekipāža atrodas jau mazliet drošākā atstatumā. Cerību vēl nav zaudējuši arī Noivils un Lapi, taču viņi no līdera nu atpaliek vairāk par 20 sekundēm.

Brīna “Ford” automobilis dienas priekšpēdējā ātrumposmā noslāpa, un viņam neizdevās to iedarbināt. Tikmēr Olivers Solbergs, kurš no līdera atpalika vairāk par minūti un ieņēma piekto vietu, jau pēc ātrumposma beigām saskārās ar sava “Hyundai” tehnisku problēmu, ko mēģināja novērst. Uz SS15 starta viņš izgāja, bet pazaudēja pusotru minūti. Savukārt gandrīz četras minūtes šajā dopā zaudēja Adrijēns Furmo, kurš pirms tam atradās septītajā vietā, bet tagad atkritis vairākas pozīcijas uz leju.

WRC2 klasē līderis aizvien ir Andreass Mikelsens, kuram šīs dienas laikā pārsvaru pār Oli-Kristianu Veibiju izdevies palielināt līdz desmit sekundēm. Trešajā vietā seko Nikolajs Grjazins.

Zviedrijas rallija rezultāti pēc SS15:

Pilni rezultāti >>