Noivils pirmās dienas līderis Zviedrijas rallijā, Tanaks izstājas

Foto: Hyundai Motorsport

Pasaules rallija čempionāta otrajā posmā, kas norisinās Zviedrijā, aizvadīta aizraujoša sacensību pirmā diena. Cīņā par vadošajām pozīcijām iesaistījušies vairāki braucēji, bet ar nelielu pārsvaru vadībā pēc pirmās dienas ir “Hyundai” pilots Tjerī Noivils.

Zviedrijas rallijs atgriezies čempionātā pēc gada pārtraukuma, taču pārcelts 800 kilometrus tālāk uz ziemeļiem, norisinoties Umejas pilsētas apkaimē. Šodien sportisti mēroja septiņus ātrumposmus.

Pirmajā dopā uzvarēja Ots Tanaks, kuram tā bija pirmā uzvara kādā no ātrumposmiem šosezon. Neskatoties uz pirmo starta pozīciju, kas sniegotajos ceļos nebija izdevība, otrais ātrākais bija Kalle Rovanpera, bet pirmās piecas ekipāžas tobrīd šķīra mazāk par divām sekundēm.

Otrais ātrumposms tika apturēts pēc Kreiga Brīna avārijas, kurš iestrēga dziļā kupenā un bija spiests izstāties. Vēlāk cīņas tika atsāktas un ātrāko laiku sasniedza Esapeka Lapi. Sportists uz šo posmu atgriezies “Toyota” komandas sastāvā un tobrīd arī kļuva par rallija līderi, lai gan tuvākie sekotāji atpalika vien nedaudz.

Trešajā ātrumposmā atkal viss sagriezās kājām gaisā, jo ātrākais bija Evansa komandas biedrs Rovanpera, pārņemot līderpozīciju sacensību kopvērtējumā ar astoņu sekunžu pārsvaru pār tā brīža tuvāko sekotāju Tjerī Noivilu, kamēr Lapi zaudēja diezgan daudz un atkrita uz sesto vietu.

Dienas otrajā pusē tos pašus dopus sportisti mēroja vēlreiz un tagad jau notikumi atkal attīstījās savādāk. SS4 galvenais varonis bija aizvadīto divu WRC sezonu vicečempions Evanss, kurš uzvarēja un četru ātrumposmu laikā kļuva jau par ceturto rallija līderi.

Piektajā ātrumposmā sekoja vēl viena Tanaka uzvara, kurš līdz ar to no piektās vietas pakāpās uz otro un tobrīd Evansam kopvērtējumā zaudēja vairs tikai sekundi. Tad notika negaidītais, jo hibrīda ierīces problēmu dēļ “Hyundai” komanda bija spiesta paziņot par Tanaka izstāšanos un dienas noslēdzošajā dopā igaunis uz starta neizgāja.

Uzvaru SS6 izcīnīja Noivils un pacēlās uz otro vietu, taču Evanss noturēja līderpozīciju un aizvien bija 0.6 sekundes priekšā.

Rovanpera uzvarēja septītajā ātrumposmā, bet rallijā vadību pārņēma Noivils. Pēc pirmās dienas viņš 4.3 sekundes priekšā Rovanperam, 7.4 sekundes atpaliek Evanss, bet 8.8 sekundes – Lapi. Olivers Solbergs ieņem piekto vietu, bet zaudē jau nepilnu pusminūti.

WRC2 klasē līderis ir Andreass Mikelsens, bet tikai četras sekundes zaudē Ole Kristians Veibijs, kurš piedzīvojis atgriešanos pasaules čempionātā pēc diskvalifikācijas izciešanas par “Covid-19” protokola neievērošanu. Trešajā vietā Nikolajs Grjazins ir trešais, atpaliekot nepilnas demsit sekundes no līdera. Tālāk seko Georgs Linnamāe, Jari Hutunens un Egons Kaurs.

Zviedrijas rallija rezultāti pēc 7. ātrumposma:

Vieta Pilots Auto Rezultāts Km/h
1  Thierry Neuville  1:02:31.2 120.60
2  Kalle Rovanpera +4.3 120.47
3  Elfyn Evans +7.4 120.37
4  Esapekka Lappi +8.8 120.32
5  Oliver Solberg +28.1 119.71
6  Takamoto Katsuta +1:18.9 118.12
7  Adrien Fourmaux +1:22.9 118.00
8  Gus Greensmith +1:48.1 117.23
9  Andreas Mikkelsen +3:08.9 114.82
10  Ole-Christian Veiby +3:13.0 114.70

Pilni rezultāti >>