Rovanpera Horvātijas rallija vadībā, Lapi avarē jau pirmajā ātrumposmā

Foto: Vladislav Maschl

Aizvadot lielisku sacensību pirmo dienu, somu pilots Kalle Rovanpera iekārtojies pārliecinošā Horvātijas rallija vadībā, kamēr viņa komandas biedrs Esapeka Lapi avarēja jau pašā sākumā. Neveiksmes piedzīvoja arī citi piloti, bet nākamās pozīcijas aiz Rovanperas pašlaik ieņem Tjerī Noivils un Ots Tanaks.

Pasaules rallija čempionāta ceturtais posms norisinās Horvātijā pa asfalta ceļiem, taču, atšķirībā no pagājušā gada, šobrīd sacīkšu norises vietā laikapstākļi ir diezgan mitri un drēgni. Rallija pirmajā dienā bija jāveic astoņi ātrumposmi.

“Toyota” komandas pilots Rovanpera vadību pārņēma jau pirmajā dopā un neatdeva to līdz pirmās dienas beigām. Sešos ātrumposmos viņš bija ātrākais, bet divos uzrādīja otro labāko rezultātu. Ātruma un stabilitātes ziņā neviens īsti konkurēt nespēja, turklāt jāņem vērā, ka pērn, kad Horvātijas rallijs pasaules čempionāta ietvaros notika pirmo reizi, Rovanpera avarēja un izstājās jau pēc pirmajiem kilometriem, līdz ar to šie ceļi viņam nav labi pazīstami.

Nākamās divas pozīcijas šobrīd ieņem “Hyundai” braucēji. Tjerī Noivils šodien bija ātrs, taču saņēma 40 sekunžu sodu par novēlotu ierašanos laika kontrolē – mašīnai bija jāmaina ģeneratora siksna. Līdz ar to pēc sestā ātrumposma uz otro vietu bija pacēlies igauņu pilots Tanaks, taču pēc tam atkal atkrita atpakaļ. Noivils pašlaik ir vairāk nekā minūti aiz līdera Rovanperas un 19 sekundes priekšā Tanakam, kuram savukārt uz pēdām min Kreigs Brīns.

Pagājušo divu sezonu vicečempionam Elfinam Evansam turpina neveikties. Jau pirmajā ātrumposmā “Toyota” braucējam sanāca pārdurt riepu, kas viņu atmeta uz 15. pozīciju, vienu reizi viņš pēc tam sasniedza labāko rezultātu un pirms turpmākās cīņas ir sestais, aiz Olivera Solberga. “Toyota” braucējs Esapeka Lapi tikmēr avarēja pirmajā ātrumposmā un izstājās.

“M-Sport Ford” vienības rindās tikai Brīns var lepoties ar labiem rezultātiem – pēc pirmā dopa viņš pat bija trešais, bet tad atkrita uz ceturto pozīciju, ko saglabājis līdz dienas beigām. Adrijēns Furmo trešajā ātrumposmā avarēja, saslīdot vienā no līkumiem, bet Gass Grīnsmits bija piektais, kad piektajā dopā pārdūra riepu un zaudēja vairākas pozīcijas. Pjērs-Luī Lubē atgriešanās rallijā izstājās jau trešajā ātrumposmā, jo pārplēsa trīs riepas.

WRC2 kategorijā lielisks sniegums Žoanam Roselam, kurš par 36 sekundēm pārspēj Nikolaju Grjazinu, bet, atpaliekot nepilnu minūti, trešais pašlaik ir Eriks Kamillī.

Horvātijas rallija rezultāti pēc SS8:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Kalle Rovanperä
Toyota GR Yaris Rally1 1:15:35.5
2. flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 N Rally1 +1:04.0
3. flag
Ott Tänak
Hyundai i20 N Rally1 +1:23.3
4. flag
Craig Breen
Ford Puma Rally1 +1:35.2
5. flag
Oliver Solberg
Hyundai i20 N Rally1 +2:38.5
6. flag
Elfyn Evans
Toyota GR Yaris Rally1 +2:49.1
7. flag
Takamoto Katsuta
Toyota GR Yaris Rally1 +3:28.0
8. flag
Gus Greensmith
Ford Puma Rally1 +3:39.6
9. flag
Yohan Rossel
Citroën C3 Rally2 +5:12.6
10.
Nikolay Gryazin
Škoda Fabia Rally2 evo +5:48.9

Visi rezultāti >>