Noivilam par ātruma pārsniegšanu sods un zaudēta otrā vieta

Foto: Vladislav Maschl

“Hyundai” pilots Tjerī Noivils zaudējis Horvātijas rallijā ieņemto otro pozīciju, jo viņam piespriests minūtes sods par būtisku ātruma pārsniegšanu pārbrauciena laikā. Tāpat gan pilots, gan viņa stūrmanis Martijns Videdžs tikuši pie divu dienu sabiedriskajiem darbiem.

Kā ziņojām, vēl pēc sacensību pirmās dienas četriem ātrumposmiem Noivils ieņēma otro vietu, tobrīd zaudējot līderim Kallem Rovanperam tikai 12 sekundes. Tomēr tad ģeneratoram radās problēmas, kā rezultātā ekipāža nokavēja ierašanos laika kontrolē un saņēma 40 sekunžu sodu. Lai vai kā, dienas izskaņā viņi aizvien bija otrie.

Noskaidrojies, ka, ņemot vērā aizkavēšanos ģeneratora problēmu dēļ, kuram nācās mainīt siksnu, Noivils pārbraucienā aptuveni 11 kilometru garumā pārsniedzis ātrumu. Posmā, kur atļautais ātrums bijis 80 km/h, viņš braucis gandrīz uz 156 km/h, tāpēc galvenais trases tiesnesis viņam sākotnējo piesprieda 1900 eiro sodu, bet pēc tam sportisti tika izsaukti pie Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) tiesnešiem. Tie viņam piesprieda vienas minūtes sodu, kā arī abiem braucējiem nozīmēja divu dienu sabiedriskos darbus, ko būs jāizpilda nākamo 12 mēnešu laikā.

Noivils esot skaidrojis, ka ātrumu pārkāpis, to apzinoties, bet darījis to, neapdraudot citus, jo tobrīd uz ceļa nav bijusi dzīva satiksme.

Jāpiemin, ka arī iepriekš viņš sodīts par līdzīgu pārkāpumu. Pērn “Rally Estonia” laikā Noivils arī divkārtīgi pārsniedza maksimālo ātrumu pārbraucienā, toreiz saņemot 2500 eiro sodu un nosacītu diskvalifikāciju uz vienu posmu līdz sezonas beigām.

Horvātijas WRC posma rezultātos Noivils atkritis uz ceturto vietu, kamēr uz augšu pacēlušies Ots Tanaks un Kreigs Brīns. Tikmēr Gass Grīnsmits, kurš sākotnēji dienas rezultātos ieņēma astoto vietu, izstājās vairākkārt plīsušu riepu dēļ.

Horvātijas rallija rezultāti pēc SS8:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Kalle Rovanperä
Toyota GR Yaris Rally1 1:15:35.5
2. flag
Ott Tänak
Hyundai i20 N Rally1 +1:23.3
3. flag
Craig Breen
Ford Puma Rally1 +1:35.2
4. flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 N Rally1 +2:04.0
5. flag
Oliver Solberg
Hyundai i20 N Rally1 +2:38.5
6. flag
Elfyn Evans
Toyota GR Yaris Rally1 +2:49.1
7. flag
Takamoto Katsuta
Toyota GR Yaris Rally1 +3:28.0
8.
flag
Yohan Rossel
Citroën C3 Rally2 +5:12.6
9.
Nikolay Gryazin
Škoda Fabia Rally2 evo +5:48.9
10.
flag
Eric Camilli
Citroën C3 Rally2 +6:11.8

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com