Zviedrijas rallijs ar negaidītiem pārsteigumiem

Info: rallye-info.com
Foto: rallye-info.com

Ir publicēts 2007. gada WRC Zviedrijas posma dalībnieku saraksts, kurā ir pieteikušās tikai 64 ekipāžas, tomēr tas šoreiz neatspoguļos gan kvantitāti, bet gan kvalitāti. Lūk, daži no galvenajiem jaunumiem, kas pārsvarā ir saistīta ar stūrmaņiem.

Citroen Xsara T4 automobili vadīs D.Karlsson un M.Stohl, kas pirmo reizi startēs kopā vienā komandā. Interesanti, ka Karlsson stūrmanis būs poliglots francūzis D.Giraudet, kurš tādējādi varēs savam CV pievienot vēl viena izcila pilota vārdu. Līdz šim Giraudet ir bijis stūrmanis tādiem pilotiem kā Philippe Bugalski, Francois Chatriot, Juha Kankkunen, Armin Schwarz, Didier Auriol, Tomas Raadström, Nicolas Vouilloz un Stéphane Sarrazin.

Vēl viens stūrmanis, kas ir atgriezies un piedalīsies Zviedrijas rallijā ir Risto Pietilainen. Parasti Pietilainen sēdēja blakus Harri Rovanpera, kurš šogad diemžēl nespēja atrast sev vietu kādā komandā. Risto Pietilainen lasīs stenogrammu Kristian Sohlberg, kas brauks ar N grupas Subaru.

Kā viena no vērtīgākajām atgriešanām jāmin Mats Jonsson un Jonny Johansson, kuri pārsvarā savu karjeru ir pavadījuši, braucot kopā. Šī ir ļoti patīkama atgriešanās, jo šis pāris vienmēr ir bijis ievērības cienīgs. Viņu pēdējā starptautisko sacensību uzvara bija pirms 3 mēnešiem Vācijas rallijā „Lausitz”, kur ekipāža startēja ar Ford FocusRS 02. Ar šo mašīnu viņi startēs arī Zviedrijā. Daudzi WRC fani noteikti atceras Mats Jonsson, kam pēdējais starts WRC bija tālajā 2001.gadā, kur viņš startēja Zviedrijas rallijā un spēja izcīnīt 20 vietu. Tiem, kas nepazīst šo pilotu, atgādināsim, ka par viņa debiju ir uzskatāms 1980. gads, kad sportists startēja ar FWD Opel Kadett/Astra. 1990.gada viņš pievienojās Toyotas komandai, kur ar Toyota Celicu divas reizes 1992. un 1993.gadā spēja uzvarēt Zviedrijas WRC posmā.

Visbeidzot par lielāko pārsteigumu var uzskatīt Peugeot 207 S2000 debiju Zviedrijā. Šo auto pilotēs Jimmy Joge, kurš ir slavens ar to, ka ar viņa sagatavotu Peugeot 206 WRC 2002.gadā Zviedrijas rallijā uzvarēja M.Gronholm. Pēdējais, kam izdevās triumfēt ar Peugeot 206 WRC, ir Gilles Panizzi Katalonijas rallijā 2003.gadā. Jimmy Joge pagājušo gadu Zviedrijā ar Peugeot 206 WRC finišēja augstajā 9 vietā, kā arī uzvarēja Zviedrijas atklātajā čempionātā. Tas nozīmē, ka Peugeot 207 modelim šī būs debija WRC (pagaidām ar šī modeļa automašīnu ir aizvadītas tikai 2 asfalta sacīkstes).

Šis tiešām varētu būt diezgan interesants rallijs, kurā „vecie” piloti un stūrmaņi noteikti centīsies parādīt savas spējas un ej nu sazini, varbūt pat punktos iebraukt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *