WRC3 čempions Korhonens uzvar Somijas ziemas rallijā, Gronholms izstājas īsi pirms finiša

Šajā nedēļas nogalē ar pirmo posmu “SM Auto Sorsa Riihimäki-ralli” startēja Somijas rallija čempionāta jaunā sezona, bet uzvaru sacensībās sasniedza jaunais somu talants Rope Korhonens.

Pagājušajā sezonā Korhonens kļuva par pasaules rallija čempionu WRC3 kategorijā, kā arī guva pirmo pieredzi pie “Rally2” klases auto stūres. Šis ir pirmais rallijs viņa karjerā, kurā izdevies izcīnīt uzvaru absolūtajā ieskaitē.

Sacensības norisinājās Rīhimaki apkaimē, kas atrodas Somijas dienvidos, aptuveni 70 km uz ziemeļiem no galvaspilsētas Helsinkiem. Vienas dienas ietvaros dalībnieki mēroja deviņus sniegotus ātrumposmus, kuru kopējais garums sasniedza 103 km.

Korhonens startēja ar “Rautio Motorsport” komandas “Škoda Fabia RS Rally2” automašīnu un konkurentiem neatstāja nekādas cerības. Ekipāža uzvarēja astoņos ātrumposmos, tikai sestajā no tiem ieņēma otro vietu, piekāpjoties Niklasam Gronholmam, kā arī bija vadībā no pirmā dopa līdz pat finišam.

Pasaules rallijkrosa čempionāta zvaigzne Gronholms startēja ar “Škoda Fabia R5” un ilgstoši atradās otrajā pozīcijā. Pirms noslēdzošā ātrumposma divkārtējā WRC čempiona Markusa Gronholma dēls bija 38 sekundes aiz līdera un 24 sekundes priekšā tuvākajam sekotājam Bendžaminam Korholam, taču izšķirošajos kilometros izlidoja no trases, pēc kā turpināja ceļu, bet nācās apstāties tehnisku bojājumu dēļ.

Otro vietu “SM Auto Sorsa Riihimäki-ralli” izcīnīja Korhonena ekipāža ar “Hyundai i20 N Rally2”, kas uzvarētājam zaudēja vairāk par minūti. Gandrīz divas minūtes no Korhonena atpalika trešās vietas ieguvējs Ansi Ritkenens (“Škoda Fabia R5”).

Somijas čempionāta otrais posms “Arctic Lapland Rally” notiks 2. un 3. februārī.