WRC čempions Ožjē trešo reizi karjerā gūst uzvaru Zviedrijas rallijā

Pasaules rallija čempionāta otrajā posmā “Rally Sweden” uzvaru guvis franču sportists Sebastjēns Ožjē (“Volkswagen”), kurš saglabā vadību arī sezonas kopvērtējumā.

Trīs dienas notikušajās sacensībās Ožjē bija līderis no pirmā līdz pēdējam ātrumposmam, finišā tuvāko sekotāju apsteidzot par nepilnu pusminūti. Otro vietu “Rally Sweden” guva Heidens Padons (“Hyundai”), kamēr trešo vietu izcīnīja Madss Ostbergs (“M-Sport Ford”).

Neatbilstošo laikapstākļu dēļ tika atcelti deviņi no sākotnēji plānotā 21 ātrumposma. Tiesa, sestdien un svētdien notika negaidītais – temperatūra pēkšņi pazeminājās līdz pat -10 grādiem un izveidojās aptuveni 10 cm bieza sniega sega.

Sestdienas pēcpusdienā Ožjē trasē devās pirmais un iekrātais pusminūtes pārsvars pār Padonu vienā brīdī bija sarucis līdz mazāk nekā 10 sekundēm – daudz tika zaudēts piesnigušajā trasē. Aizvadīto trīs WRC sezonu čempions tomēr spēja noturēt vadību un līdz finišam to atkal palielināt, atstājot Padonu bez iespējas gūt pirmo uzvaru karjerā.

Tomēr arī Padons šajā sacīkstē izdarīja daudz. Aizvadot pirmo posmu ar jauno “Hyundai i20 WRC” modeli, viņš izcīnīja savas līdzšinējās karjeras augstāko sasniegumu, kā arī kļuva par pirmo braucēju, kurš, nebūdams eiropietis, kāpis uz pjedestāla Zviedrijas rallijā. Neilgi pirms finiša viņš arī pieļāva kļūdu, aizķerot kādu stabu, kas varēja noslēgties ar izstāšanos, tomēr viss beidzās veiksmīgi.

Pirmajā desmitniekā neiekļuva tādi spēcīgi sportisti kā Jari-Mati Latvala (“Volkswagen”), Kriss Mīke (“Abu Dhabi Citroen”) un Tjerī Noivils (“Hyundai”), kurus jau piektdienas ātrumposmos piemeklēja dažādas problēmas.

Ožjē Zviedrijā uzvarēja arī “Power Stage” ātrumposmā, izcīnot visus iespējamos punktus. Tāpat viņš maksimālo punktu skaitu guva Montekarlo rallijā, kas bija WRC sezonas pirmais posms. Šī sportistam ir jau trešā uzvara Zviedrijas rallijā – pirms tam viņš šajās sacensībās bija triumfējis arī 2013. un 2015. gadā.

WRC2 klasē, tāpat kā Montekarlo rallijā, uzvaru izcīnīja brits Elfins Evanss (“Ford Fiesta R5”).

Pasaules rallija čempionāta trešais posms notiks no 3. līdz 6. martam Meksikā.