‘Toyota’ pilots Evanss uzvar Somijas WRC rallijā

Nedēļas nogalē Somijā aizvadīts pasaules rallija čempionāta devītais posms “Secto Rally Finland 2023”. Uzvaru izcīnīja britu pilots Elfins Evanss, bet sezonas līderis Kalle Rovanpera avarēja un izstājās.

Rovanpera savās mājās bija sacensību vadībā, kad astotajā ātrumposmā piedzīvoja avāriju, mašīnai apgāžoties uz jumta. Tobrīd vadību pārņēma Evanss, kuram uz pēdām mina Tjerī Noivils.

Pēc piektdienas ātrumposmiem “Toyota” pilots bija tikai nepilnas septiņas sekundes priekšā, bet sestdienas izskaņā bija iekrājis jau vairāk nekā pusminūtes pārsvaru pār “Hyundai” braucēju. Pēc svētdien veiktajiem pēdējiem četriem ātrumposmiem Evanss bija jau 39 sekundes priekšā.

Trešo vietu izcīnīja Takamoto Katsuta, kurš pirms tam uz kādu laiku bija atkritis aiz Tēmu Suninena, bet finišēja četras sekundes priekšā. Atgriešanās sacīkstē piekto vietu guva Jari-Mati Latvala, kurš čempionātā nebija startējis jau vairākus gadus.

Ots Tanaks izstājās piektdien, kad mašīnu pievīla dzinējs. Esapeka Lapi pretendēja uz pjedestālu, bet avarēja.

WRC2 klasē mājinieks Sami Pajari uzvarēja ar vairāk nekā pusminūtes pārsvaru pār Adrijēnu Fumo, trešo vietu ieņēma Nikolajs Grjazins. Ātrākais starp “Rally2” braucējiem bija Olivers Solbergs, kopējā ieskaitē gūstot augsto sesto vietu, taču šajā posmā viņš necīnījās par WRC2 ieskaites punktiem.