Somijas rallijs: Tanaku pieviļ motors, Rovanpera avarē, Evanss vadībā

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionātā šobrīd norisinās Somijas posms, kas piektdien izcēlās ar vairākiem dramatiskiem pavērsieniem. Motora problēmas dēļ izstājās Ots Tanaks, bet avāriju no pirmās pozīcijas piedzīvoja Kalle Rovanpera. Līderis šobrīd ir Elfins Evanss, kuram tikai nepilnas septiņas sekundes zaudē Tjerī Noivils.

“Rally Finland” sacensības startēja jau ceturtdienas vakarā, kad tika veikts superspeciālais ātrumposms. Vadībā tobrīd izvirzījās Tanaks. Pēc piektdienas pirmā ātrumposma igauņu pilots atkrita uz otro vietu, bet SS3 viņa “Ford” automašīnu piemeklēja problēma ar dzinēju, kā rezultātā nācās izstāties. Avāriju tajā pašā ātrumposmā piedzīvoja otrs “M-Sport” vienības braucējs Pjērs-Luī Lubē – mašīnai nolūza viens no aizmugurējiem riteņiem.

Sezonas līderis Rovanpera uzvarēja piecos ātrumposmos pēc kārtas, bija iekrājis 5.7 sekunžu pārsvaru pār Evansu, kad SS8 piedzīvoja avāriju, mašīnai apgāžoties uz jumta. Savukārt jau ceturtajā dopā bija avarējis cits mājinieks, Esapeka Lapi, kurš pirms tam atradās ceturtajā pozīcijā.

“Toyota” pilots Evanss šobrīd ir 6.9 sekundes priekšā “Hyundai” braucējam Tjerī Noivilam. Tālu neatpaliek arī trešajā vietā esošais Takamoto Katsuta. Tālāk seko Tēmu Suninens, bet Jari-Mati Latvala atgriešanās sacīkstē pakāpies uz piekto pozīciju.

WRC2 klasē līderis pēc veiktiem desmit ātrumposmiem ir Jari Hutunens, kurš atrodas 12.9 sekundes priekšā Sami Pajari. Tikai 0.3 sekundes tālāk seko Nikolajs Grjazins. Emils Lindholms cīnījās par vadošajām pozīcijām, bet SS8 salauza auto piekari. Pirmo piecinieku šajā klasē piektdienas izskaņā noslēdz Adrijēns Furmo un Andreass Mikelsens.

Somijas rallija rezultāti pēc SS10:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *