Keiva piesardzība atmaksājas ar uzvaru “Drive DMACK Fiesta Trophy” posmā Vācijā

Savulaik Latvijā rallista karjeru uzsākušais brits Toms Keivs Vācijas rallijā kļuva par uzvarētāju “Drive DMACK Fiesta Trophy” ieskaitē, čempionāta līderi Sanderu Pārnu no Igaunijas šoreiz atstājot otrajā vietā.

Tuvu uzvarai pasaules rallija čempionāta posmā Vācijā bija spānis Jerajs Lemess. Pirmo sacensību dienu viņš noslēdza 50 sekundes priekšā Keivam, bet pēc otrās dienas pēdējā ātrumposma bija atrāvies jau līdz 1 minūtei un 7 sekundēm. Keivs aizvien saglabāja otro vietu.

Tomēr svētdien Lemesa pilotētajam “Ford Fiesta R2” radās tehniskas problēmas, kas lika izstāties, ļaujot uz pirmo vietu pakāpties ar piesardzības taktiku šajās sacensībās braucošajam Keivam.

Pārns, kurš uzvarēja pirmajos trīs “Fiesta Trophy” sezonas posmos, ceturtajā vairs nebija favorīts, jo pirmo reizi sportisti sacentās uz asfalta.

Pirmo dienu igaunis noslēdza ceturtais, pēc otrās bija jau trešais, bet pēc Lemesa izstāšanās izcīnīja otro vietu. No Keiva Pārns finišā atpalika 3 minūtes un 17 sekundes.

Savukārt, par spīti apmestam kūlenim otrajā rallija dienā, kas maksāja aptuveni 3 minūtes, trešo vietu izcīnīja beļģis Gislēns de Meviuss.

Sacensību pašā sākumā ļoti ātrs bija Kventins Žilbērs, tomēr pirmās dienas pēcpusdienā ātrumposmus jau dažviet klāja dubļi, kā rezultātā francūzis izslīdēja no trases, ļaujot vadību pārņemt Lemesam. Žilbērs arī uzvarēja visos svētdienas ātrumposmos, tomēr finišā viņam tikai astotā vieta.

“Fiesta Trophy” vadībā aizvien atrodas Sanders Pārns, kuram tagad 29 punktu pārsvars pār Tomu Keivu.

Čempionātā vēl atlicis viens posms, kas oktobrī notiks Spānijā. Tur braucējiem būs jāsacenšas gan asfalta, gan grants ātrumposmos.