Tanaks: “No negadījuma šoreiz nebija iespējams izvairīties”

Foto: Vladislav Maschl

Ots Tanaks atzinis, ka Kenijas posms viņam bijusi samērā “tīra” sacīkste un piektdien notikušais negadījums šoreiz neesot bijusi kļūda, bet gan neveiksmīga sagadīšanās, no kuras izvairīties nebija iespējams. Igauņu pilots arī norāda, ka izcīnīts daudz punktu, ņemot vērā, ka tika piedzīvota izstāšanās.

Tanaks cīnījās pirmajā trijniekā, kad piektdien vienā no ātrumposmiem uzbrauca līkumā uz ceļa uzmestam lielam akmenim, salauza stūres iekārtu un ietriecās zemes valnī. Lai gan tobrīd nācās izstāties, vēlāk “Hyundai” komandas ekipāža atgriezās uz starta. Svētdienas ātrumposmos Tanaks bija ātrākais. Kā zināms, šogad ieskaites punktus piešķir gan sestdienas izskaņā, gan pēc tam tos saņem vēl arī svētdienas ātrākie braucēji un papildus arī “Power Stage” dopa ātrākās ekipāžas.

Tas nozīmē, ka Tanaks šo nedēļas nogali pabeidza ar 12 punktiem. Ja sistēma būtu iepriekšējā, viņš būtu guvis astoņus punktus.

“Pārsteidzoši daudz punktu, ņemot vērā, ka izstājāmies,” secina Tanaks. “Tāda ir jaunā sistēma.”

Sportists atzīst, ka kopumā viņa mašīnai Kenijas posmā nekādu lielu problēmu, atšķirībā no iepriekšējiem posmiem, nebija.

“Bija šādas un tādas mazas problēmiņas, bet nekas nopietns, kas ietekmētu veiktspēju,” saka Tanaks. “Runājot par šasiju un citām lielajām komponentēm, viss bija stabili un labi, lielu problēmu nebija.”

Sezonas kopvērtējumā pēc trim posmiem Tanaks ieņem ceturto vietu un jau 34 punktus atpaliek no līdera, komandas biedra Tjerī Noivila. Braucējs stāsta, ka šobrīd galvenais ir atgriezties pie regulāras augstu rezultātu izcīnīšanas. Visos līdzšinējos sezonas posmos sanākušas būtiskas aizķeršanās.

“Šobrīd mums ir lielākas lietas par ko satraukties, nevis punkti,” atzīst Tanaks. “Izskatās, ka mums tiešām vajag atgūt stabilitāti. No tā, kas notika piektdien, īsti nevarēja izbēgt. Šoreiz nebija iespējams no tā izvairīties. Bet Montekarlo un Zviedrijas posmos bija tīri manas kļūdas, kādas parasti nepieļauju. Šajā rallijā mērķis bija nobraukt tīru sacīksti, bez problēmām. Spējām tikt cauri bez plīsušām riepām vai citām ķibelēm, līdz ar to sacīkste bija diezgan tīra. Bet tas viens neveiksmīgais akmens mums izmaksāja dārgi.”

WRC kopvērtējums pēc 3. posma:

Izmantotie resursi:
www.rallyjournal.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *