Rovanpera kļūst par Kenijas WRC posma uzvarētāju

Foto: Toyota Gazoo Racing

Kalle Rovanpera kļuvis par pasaules rallija čempionāta trešā posma “Safari Rally Kenya” uzvarētāju, bet tikmēr “Toyota” vienība, Takamoto Katsutam ieņemot otro vietu, guvusi dubultuzvaru.

Rovanpera bija vienīgais no “Rally1” klases pilotiem, kam smagajos Kenijas zemes ceļos izdevās izvairīties no lielām problēmām. Pārējie regulāri saskārās ar plīsušām riepām, dažus piemeklēja arī tehniskas ķibeles un citas nepatikšanas. Jau piektdien spējis iekrāt minūtes pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, sestdien un svētdien Rovanpera varēja lieki neriskēt un tas pilnībā atmaksājās, kamēr sāncenšiem turpinājās dažādas aizķeršanās.  Somu pilotam izdevies izcīnīt 12. uzvaru WRC karjerā, otro “Safari Rally Kenya” un pirmo šosezon.

Sacensību noslēdzošajā dienā izmaiņas vadošo pozīciju izkārtojumā nenotika. Aiz Rovanperas sacensības noslēdza komandas biedrs Katusa – viņa lielākās drāmas bija pa reizei pārsistas riepas sestdien un šodien. Savukārt trešajā vietā ierindojās “M-Sport Ford” vienības braucējs Adrijēns Furmo, kuram tas ir otrais pjedestāls pēc kārtas. Līdzīgi kā Rovanperam un Katsutam, arī viņam veiksme šajā posmā bija sabiedrotā un daudz problēmu pilots nepiedzīvoja.

Titula pretendenti Elfins Evanss un Tjerī Noivils ieņēma ceturto un piekto vietu, tālu atpaliekot no pirmā trijnieka. Evanss no cīņas par pjedestālu izstājās sestdien, kad trasē bija spiests divreiz apstāties, lai veiktu plīsušo riepu maiņu. Riepas viņu šajā rallijā pievīla biežāk kā citus – sestdien vien kopumā četras reizes. Noivilam lielāko laika zudumu izraisīja problēmas ar degvielas sūkni, taču tas nebūt nebija vienīgais, kas viņu šajās sacensībās aizkavēja. Šodienas trešajā dopā viņš uzbrauca akmenim, salaužot piekari. Abi pirms tam brauca vadošajā trijniekā.

Ots Tanaks šodien spēja pacelties uz astoto vietu kopvērtējumā. Igaunis piektdienas izskaņā avarēja pēc uzbraukšanas lielam akmenim, kā rezultātā salūza stūres iekārta un nācās ietriekties zemes valnī. Sestdien “Hyundai” pilots zaudēja laiku vaļā atnākuša dzinēja pārsega, radio sakaru problēmas un plīsušas riepas dēļ.

Šodienas septiņi ātrākie piloti tika pie čempionāta ieskaites punktiem, kas tika sadalīti pēc sistēmas 7-6-5-4-3-2-1. Šodien ātrākais bija Tanaks, kuram sekoja Noivils un Evanss. “Power Stage” ātrumposmā uzvarēja un maksimālos punktus saņēma Noivils, bet aiz viņa ierindojās Tanaks un Esapeka Lapi.

WRC2 klasē šajā rallijā Gass Grīnsmits guva drošu uzvaru, izmantojot lielo pārsvaru, kas tika iegūts jau piektdien. Sportists slimības dēļ gandrīz bija pieņēmis lēmumu neiziet uz starta, tomēr to darīja, par spīti sliktajai pašsajūtai. Sacensību atlikušajā daļā ātrs bija Olivers Solbergs, taču atgūt laiku, kas tika pazaudēts trešajā ātrumposmā mainot riepu, neizdevās. Viņam otrā vieta finišā. Tālu aiz Grīnsmita un Solberga, trešajā vietā, daudz laika zaudējot piektdien tehniskas problēmas dēļ, savā klasē ieņēma Kajetans Kajetanovičs.

WRC sezonas ceturtais posms no 18. līdz 21. aprīlim norisināsies Horvātijā.

“Safari Rally Kenya” rezultāti:

WRC kopvērtējums pēc 3. posma:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *