Subaru komanda Somijas rallijā startēs ar trīs ekipāžām

Info: www.rally-live.com
Foto: www.smugmug.com

Kā zināms, šīs nedēļas nogalē Somijā atsāksies 2007.gada pasaules čempionāts autorallijā. Zīmīgi, ka „Subaru” komanda, tāpat kā „BP Ford” komanda, šajā rallijā brauks ar trīs ekipāžām. Kopā ar ierastajiem pilotiem P.Solbergu un K.Atkinsonu brauks spāņu braucējs Havjērs Pons.

Šis ir ātrs rallijs, kas norisinās pa ātriem un gludiem ceļiem ar neskaitāmiem tramplīniem. Dažās trases vietās WRC automašīnām spidometra rādījums pārsniedz 200 km/h. Arī ātrumposmu vidējie ātrumi bieži vien pārsniedz 120 km/h, tāpēc šis ir gada ātrākais rallijs. Liela lomu šeit spēlē tas, kā ir sagatavota mašīna, jo no mašīnas regulējuma ir atkarīgs, cik tā būs stabila tramplīnos un cik ātri būs izbraucami līkumi.

Šogad Somijas rallijs pārbaudīs pilotu koncentrēšanos un braukt prasmi, jo 46% no šī gada ātrumposmiem ir jauni. Redzēsim, cik ātri piloti spēs pabraukt pa vēl nebrauktām un nezināmām trasēm. Komandas pieredzējušākais pilots Solbergs ar savu stūrmani Somijā ir startējis sešas reizes, no kurām divas reizes viņam izdevās kāpt uz goda pjedestāla.

„Somijas rallijs ir mans mīļākais rallijs.” saka Solbergs. „Šeit parasti valda teicama atmosfēra un ir satriecoši ātrumposmi. Šis rallijs šogad plānojās būt vēl interesantāks, jo ir pieteikušies diezgan daudz pieredzējušu vietējo pilotu, kuriem šie ceļi nav sveši. No 28 WRC automašīnām 8 ekipāžu piloti ir somi, kas liecina par to, ka cīņa būs ļoti sīva. Komandas mehāniķi visu šo laiku ir smagi strādājuši, tāpēc domāju, ka Somijā mēs varētu pacīnīties par augstām vietām.”

Otrs komandas pilots Atkinsons līdz šim Somijas rallijā ir startējis trīs reizes, tāpēc viņš centīsies paļauties uz savu uzkrāto pieredzi.

„Uz šo ralliju es raugos diezgan optimistiski, jo tas ir viens no pievilcīgākajiem rallijiem šajā gadā.” saka Atkinsons. „Ceļi ir ļoti ātri, tāpēc liela uzmanība ir jāvelta saviem pierakstiem. Arī mani ātrumposmu vidējie ātrumi ar katru gadu pieaug, tāpēc ceru, ka šogad spēšu pacīnīties par augstākām vietām. Ceru, ka sākoties Somijas rallijam, mūsu centieni un smagais darbs mums nesīs augļus.”

Arī komandas trešais pilots Pons šajā rallijā nav nekāds svešinieks, jo Somijā viņš startēs jau ceturto reizi. Viņa labākais rezultāts ir sasniegts 2005.gadā, kad Pons ar savu Citroën Xsara automobili izcīnīja 12. vietu.

„Šīs būs manas pirmās sacensības ar Subaru komandu. Pagājušās nedēļas testu braucieni bija ļoti labi, jo diezgan ātri sanāca sarast ar jauno mašīnu. Mašīna šim rallijam ir noregulēta un sagatavota perfekta, tāpēc mēs esam gatavi startam. Šis ir ļoti viltīgs rallijs, kas, protams, nav tas labākais veids, kā sākt savu karjeru ar „Subaru” komandu, bet kopumā es uz visu raugos ļoti pozitīvi.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *