Šovakar startē Argentīnas rallijs

Info: wrc.com
Foto: rallyargentina.com

Jau šovakar tiks dots starts šī gada ceturtajam WRC rallija posmam, kurš, kā zināms, norisināsies Argentīnā. Pagājušajā gadā šeit triumfēja „Citroen” komandas pilots Sebastians Loebs.

Noteikti daudzi atceras pagājušā gada Argentīnas rallija notikumus, kad pēc pirmā superspeciālā ātrumposma Buenosairesā visām komandām bija jādodas uz tradicionālo Argentīnas rallija norises vietu Kordobu, kas atradās 700 km no Buenosairesas. Problēmas sākās ar to, ka lidojums uz Kordobu nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ tika atlikts par 7 stundām, un beigās rallija organizētāji nolēma pirmo rallija dienu atcelt.

Šis, tāpat kā Meksikas rallijs, būs ļoti smags pārbaudījums gan automašīnām, gan pašiem sportistiem, jo daži ātrumposmi norisināsies augstu kalnos, kas nozīmē, ka visiem automobiļiem samazināsies dzinēju jauda. Arī ceļi šeit ir ātri, nelīdzeni un akmeņaini, kas bieži vien beidzas ar pārsistiem vai nolauztiem riteņiem.

Šogad pilotiem nāksies veikt 21 ātrumposmu, kas kopumā rallija režīmā sastādīs 352 kilometrus. Visgrūtākais būs trešās dienas 19. ātrumposms, kas būs gandrīz 25 kilometrus garš. Dalību šajā rallijā ir apstiprinājis 61 dalībnieks, no kuriem 14 startēs ar WRC tehniku. Argentīnas rallijā startēs arī piloti PWRC ieskaitē, kuri šeit aizvadīs otro posmu. Pirmajā, kurš norisinājās Zviedrijā, uzvarēja soms Juha Hanninens.

Atgādināsim, ka WRC rallija kopvērtējumā pirmais ir „Ford” komandas pilots Miko Hirvonens, kurš par vienu punktu apsteidz franču pilotu Sebastianu Loebu no „Citroen” vienības. Trešais ar 16 punktiem ir Jari-Mati Latvala.

Kopvērtējums pēc trīs posmiem:
1. M.Hirvonens 21 pts.
2. S.Loebs 20 pts.
3. J.M.Latvala 16 pts.
4. K.Atkinsons 14 pts.
5.-6. P.Solbergs 9 pts.
5.-6. Dž.Galli 9 pts.
7. F.Duvāls 5 pts.
8.-9. H.Solbergs 4 pts.
8.-9. A.Mikelsens 4 pts.
10. D.Sordo 3 pts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *