Sordo tiek pie divu gadu līguma ar “Hyundai” un pilnas WRC sezonas

Spānis Danijs Sordo ticis pie divu gadu līguma ar “Hyundai” rallija komandu, tādā veidā nodrošinot sev tuvāko nākotni pasaules rallija čempionātā.

Ilggadējais “Citroen” braucējs jau šogad “Hyundai” komandas sastāvā aizvadījis sešus posmus, bet nākotne solās būt vēl labāka – 2015. gadā Sordo jau piedalīsies vismaz desmit sacīkstēs, bet 2016. gadā startēs pilnu sezonu WRC.

“Esam parādījuši cerīgu sniegumu un nekad neaizmirsīsim Vācijas rallijā izcīnīto dubultuzvaru, kas bija patiesi īpašs brīdis,” stāsta 31 gadu vecais Sordo. “Šī ir lieliska komanda, kurā strādā aizrautīgi, mērķim nodevušies cilvēki.”

Tjerī Noivils, kuram jau ir ilgtermiņa saistības ar “Hyundai”, šogad bija komandas vienīgais pilna laika pilots, kamēr Sordo, Juho Hanninens, Heidens Padons, Kriss Atkinsons un Braiens Bufjē aizvadīja atsevišķus posmus ar “Hyundai i20 WRC” automobili.

Sordo šogad trīs rallijos piedzīvojis izstāšanos, guvis otro vietu jau pieminētajā Vācijas posmā, kā arī finišējis ceturtais Francijā un piektais Spānijā.

“Danijs šogad demonstrējis stabilu sniegumu dažāda seguma trasēs,” atzīst “Hyundai” WRC komandas vadītājs Mišels Nandāns. “Viņš ir pierādījis, ka spēj būt ātrs dažādos apstākļos, spēj stāties pretī izaicinājumiem un, pats svarīgākais, ir vērtīgs komandas spēlētājs.”

Jau vēstīts, ka šobrīd pilno sastāvu nākamajai WRC sezonai paziņojusi tikai čempionvienība “Volkswagen”, pagarinot līgumus ar visiem trim līdzšinējiem braucējiem, Sebastjanu Ožjē, Jari-Mati Latvalu un Andreasu Mikelsenu. “Hyundai” vēl noteikti slēgs līgumus arī ar citiem pilotiem, bet “Citroen” un “M-Sport” nākamā gada braucēji vēl nav zināmi.

Danija Sordo WRC karjera

Debija pasaules čempionātā: 2003. gadā
Debija WRC klasē: 2006. gadā
Pārstāvētās WRC komandas: Kronos, Citroen, Mini, Prodrive, Ford, Hyundai
Aizvadītie posmi: 116
Tituli: – (labākais rezultāts – 3. vieta 2008. un 2009. gadā)
Uzvaras: 1 (2013. gada Vācijas rallijā ar “Citroen DS3 WRC”)
Pjedestāli: 37
Uzvaras ātrumposmos: 131
Izcīnītie punkti: 650

Info: autosport.com
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *