Somu pilots Rovanpera trešo gadu pēc kārtas uzvar Igaunijas WRC rallijā

“Toyota” pilots Kalle Rovanpera trešo gadu pēc kārtas izcīnījis uzvaru pasaules rallija čempionāta posmā “Rally Estonia”. Lai gan pirms svētdienas ātrumposmiem somu pilotam jau bija ievērojams pārsvars pār Tjerī Noivilu, šodien Rovanpera atkal uzvarēja visos ātrumposmos un finišēja 52 sekundes priekšā. Trešo vietu izcīnīja Esapeka Lapi. Savukārt WRC2 klasē uzvaru guva Andreass Mikelsens.

Piektdien sākotnēji līdera godu uzņēmās “Hyundai” braucējs Noivils, bet Rovanpera sestajā ātrumposmā pārņēma vadību, dienu pabeidzot trīs sekundes priekšā. Sestdien 2022. gada WRC čempions uzvarēja visos deviņos ātrumposmos un iekrāja jau gandrīz 35 sekunžu pārsvaru pār beļģu braucēju.

Svētdien bija atlikuši vēl četri ātrumposmi, taču Rovanpera neizvēlējās lielu piesardzību un uzvarēja tajos visos, ieskaitot “Power Stage”, pārliecinoši triumfējot šajās sacensībās. Lai gan jau pirms šī posma Rovanpera bija pārliecinošs līderis sezonas kopvērtējumā, šī viņam ir tikai otrā uzvara šosezon – iepriekš viņš bija ierindojies pirmajā vietā tikai Portugāles rallijā. Savukārt “Rally Estonia” sportists uzvarēja arī 2021. un 2022. gadā.

Esapekam Lapi šīs dienas laikā būtiski apdraudēt Noivilu neizdevās, viņš ieņēma trešo vietu, komandas biedram zaudējot nepilnas septiņas sekundes. Tāpat arī “Toyota” pilots Elfins Evanss turējās aptuveni tādā pašā atstatumā no Lapi, gūstot ceturto vietu.

Uzteicams sniegums Tēmu Suninenam, kurš, lai gan līderiem pazaudēja daudz, tomēr WRC debijas sacīkstē ar “Hyundai i20 N Rally1” automašīnu izcīnīja piekto vietu. Pjērs-Luī Lubē pēdējā ātrumposmā tika priekšā Takamoto Katsutam un sasniedza sesto vietu Igaunijas rallijā. Ots Tanaks, saņēmis piecu minūšu sodu par dzinēja maiņu vēl pirms starta, ierindojās astotajā vietā sava māju posma kopvērtējumā.

WRC2 klasē svētdien Andreass Mikelsens noturēja pirmo vietu pār Sami Pajari, lai gan konkurents pietuvojās mazāk nekā desmit sekunžu atstatumā. Norvēģu pilots par līderi kļuva jau piektajā ātrumposmā, kad piekari salauza tā brīža pirmās pozīcijas īpašnieks Olivers Solbergs. Trešo vietu šajā kategorijā Igaunijas posmā guva Emils Lindholms.

Pasaules čempionāta devītais posms no 3. līdz 6. augustam norisināsies Somijā.