Somijas rallijā uz starta izies 102 ekipāžas

Foto: www.rallye-info.com

Neste Oil Rally organizatori ir paziņojuši, ka 3. augustā Somijas WRC rallijā uz starta izies 102 ekipāžas no 28 dažādām valstīm. Tas būs kuplākais dalībnieku skaits no visiem šī gada aizvadītajiem posmiem.

26 piloti šogad brauks ar pašlaik jaudīgākajām WRC automašīnām. „BP Ford” un „Subaru” komandas šogad Somijas rallijā startēs ar trijām ekipāžām -„BP Ford” komandā trešais pilots būs Kalids Al Kasimi, bet „Subaru” komandā trešā pilota loma būs atvēlēta Havjēram Ponsam.

„Mēs esam patiesi apmierināti, ka tradīcijām bagātākajā rallijā startēs tik daudz pilotu no dažādām valstīm” saka Risto Lains sacensību oficiālajā mājas lapā. „102 dalībnieki no 28 dažādām valstīm un tik daudz pilotu ar WRC automašīnām ir kuplākais skaits šogad”.

Atgādināsim, ka pēc ilgāka pārtraukuma Somijas rallijā uz starta izies JWRC piloti. Šogad uz starta JWRC klasē izies 19 piloti. Interesanti, ka abi šīs klases vadošie piloti – zviedrs P.G. Andersons un igauņu kaimiņš U.Aava šajā Somijas rallijā nestartēs ar savām ierastajām JWRC klases automašīnām – U.Aava brauks ar Lancer WRC automašīnu, bet P.G. Andersons ar Lancer Evolution 9.

Interesanta un sīva cīņa šogad ir paredzama N4 klasē, jo uz starta izies 34 piloti. Šajā klasē šogad startēs tādi vīri kā A.Alens, P.Flodins, A.Teiskonens, J.Ketomā un daudzi citi spēcīgi sportisti. Jāpiezīmē, ka ar N4 klases automobili šogad Somijas rallijā startēs arī viena ekipāža no Latvijas. Ja pagājušo gadu savus spēkus ar N3 klases automašīnu izmēģināja Andis Neikšāns, tad šogad šeit startēs viņa vecākais brālis Māris Neikšāns ar savu Lancer Evolution 9 automašīnu. Neskaitot mūsu ekipāžu, no Baltijas valstīm uz starta izies vēl 3 lietuviešu un 5 igauņu ekipāžas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *