Somijas autorallijs startējis

Info: “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: www.rally-live.com

Ar pirmo šova ātrumposmu – Killeri 1 – startējis pasaules autorallija čempionāta posms „Neste Oil Rally Finland” Somijā.

Parasti pirmais ātrumposms, kura distance ir neliela (šajā gadījumā – 2,5 kilometri) ir vairāk domāts skatītāju izklaidēšanai, nevis cīņai par vērtīgajām sekundēm. Nerakstīts rallija likums vēstī, ka parasti šova ātrumposmos iegūt neko nevar, bet zaudēt var itin visu.

Tādēļ piesardzīgi šim posmam piegāja arī Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons no „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas”. No 102 pieteiktajām ekipāžām Neikšāna duets pirmo posmu pabeidza 42. vietā absolūtajā vērtējumā un 15. pozīcijā N4 grupā.

„Šī bija tikai iesildīšanās – īstie pārbaudījumi sāksies rīt! Esam Somijā jau startējuši, bet tas bija pirms trim gadiem un tad mūsu īpašumā bija pavisam cita tehnika un arī pieredze bija krietni mazāka nekā tagad,” stāsta Māris Neikšāns. „Par rezultātu šajās sacīkstēs es nedomāju – vienkārši gribu nobraukt savā tempā un līdz finišam, un tad arī iegūsim puslīdz objektīvu vērtējumu par savu patreizējo varējumu uz labāko N4 klases ekipāžu fona.”

Toties ļoti labs iešūpošanās posms sanāca stūrmanim Mārim Jēkabsonam – viņam šī ir debija pasaules čempionātā, tādēļ sava veida lampu drudzis ir neizbēgams. „Killeri 1″ bija lielisks posms, kur tikt galā ar uztraukumu, lai jau pilnībā varētu sakoncentrēties nākamās dienas ātrumposmiem.

„Latvijas Mobilā telefona rallija komanda” pasaules autorallija čempionāta posmā Somijā startē jau ceturto gadu pēc kārtas. 2004. gadā uz Somiju devās Māris Neikšāns, bet iepriekšējos divos gados viņa jaunākais brālis Andis Neikšāns. Komandu 2007. gada sezonā atbalsta „Latvijas Mobilais Telefons”, būvkompānija „LEC”, „Gros Auto”, „Juneka”, „Bosch”, „Agip” un „Neste Oil”.

„Neste Oil Rally Finland” rezultāti pēc 1. dienas

Absolūtais vērtējums. Kriss Atkinsons/Stefans Prevo (Subaru Impreza WRC) 1:20,6, Markuss Gronholms/Timo Rautiainens (Ford Focus WRC) +0,2, Sebastians Lēbs/Danies Elena (Citroen C4 WRC) +0,3, Dani Sordo/Marks Marti (Citroen C4 WRC) +0,6, Peters Solbergs/Fils Milss (Subaru Impreza WRC) +0,7, Jari Mati Latvala/Mika Antila (Ford Focus WRC) +1,1,… 42. Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons (Mitsubishi Lancer Evo IX) +9,9.

N4 klase. Patriks Flodins/Marija Andersone (Subaru Impreza) 1:26,4, Jari Ketomā/Mīka Teiskonens (Mitsubishi Lancer Evo IX) +0,1, Antons Alens/Timo Alanne (Fiat Punto S2000) +0,6, Jarko Mietinens/Miko Luka (Subaru Impreza) +0,7, Aki Teiskonens/Marko Salinens (Mitsubishi Lancer Evo IX) +1,0, Jaspers Van den Heuvelss/Martine Kolmana (Mitsubishi Lancer Evo IX) +2,0,… 15. Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons (Mitsubishi Lancer Evo IX) +4,1.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *