Solberga rezerves plāns – pilna WRC sezona ar R5 klases auto

Foto: Honza Fronek

Šobrīd Olivera Solbergas nākotne kļuvusi neskaidra. Kamēr tiek ziņots par viņa iespējamo startēšanu pasaules rallija čempionātā ar “Ford Puma Rally1” mašīnu, pats sportists paziņojis, ka rezerves variants ir pilna sezona pie R5 auto stūres.

Pēc tam, kad “Hyundai” komanda izlēma neturpināt sadarbību ar Solbergu, 21 gadu vecais sportists palicis bez līguma uz 2023. gada sezonu. Tika vēstīts, ka reālākā ir iespēja vienoties ar “M-Sport Ford” vienību. Tikmēr nesen parādījās spekulācijas, ka, iespējams, ar enerģijas dzērienu ražotāja “Monter Energy” atbalstu tiks izveidota jauna WRC komanda, kurā startēs Solbergs un Ots Tanaks. Šī vienība īrētu “Ford Puma Rally1” automašīnas, bet startētu atsevišķi.

Pats Solbergs atzīst, ka sarunas ar “M-Sport Ford” notiek un tajās ir iesaistīts arī “Monster Energy”. Novembrī sportists apmeklēja uzņēmuma galveno bāzi ASV un sociālajos tīklos uzvirmoja baumas par jaunas WRC komandas izveidi. Rezerves variants esot startēšana R5 klasē.

“Sarunas rit lēni,” stāsta Solbergs. “Izskatās, ka “M-Sport” komanda ir opcija, taču viss vēl ir pārāk neskaidrs, lai pašlaik kaut ko varētu skaidri pateikt. Situācija attīstās tik lēni, ka mēs jau strādājam pie cita plāna, kas varētu būt startēšana ar R5 mašīnu. Tādā gadījumā es varētu startēt vai nu ar privātu “Volkswagen Polo” vai citā komandā un ar citu mašīnu. Redzēsim.”

Solbergs arī komentējis baumas par jaunas WRC komandas izveidi: “Mēs pie tā strādājam. Ne kopā ar Otu, bet, lai varētu kaut ko darīt kopā ar “M-Sport” un “Monster”. Tas viss izskatās diezgan sarežģīti, bet vēl viss ir iespējams.”

Nopietns šķērslis ir tas, ka “M-Sport Ford” komandu atbalsta enerģijas dzērienu ražotājs “Red Bull”, līdz ar to jebkāda veida vienošanās ar “Monter Energy” nozīmētu līdzšinējā finansiālā atbalstītāja zaudēšanu.

“Man nav nekādas panikas, kad domāju, ka nāktos spert soli atpakaļ,” iespējamo atgriešanos R5 jeb “Rally2” kategorijā komentē Solbergs. “Esmu vēl ļoti jauns, tādēļ tam īsti nav nekādas nozīmes. Labāk es kaut ko daru pilnvērtīgi, nevis pa pusei. Ja tas nozīmētu atgriešanos pie R5 auto stūres, lai darītu to pilnvērtīgi, labāk izvēlos šādu variantu.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *