Noivils ar BMW startē Beļģijas ‘Spa Rally’ un uzvar savā klasē

Foto: Hervé Tusoli Photographie

Nedēļas nogalē Beļģijā tika aizvadīts vietējā rallija čempionāta noslēdzošais posms “Spa Rally”. Tajā startēja arī viens no vadošajiem WRC pilotiem Tjerī Noivils, kurš šoreiz bija redzams pie BMW automašīnas stūres. Savā klasē tika sasniegta uzvara.

Beļģijas čempionāta desmitajā posmā divās dienās bija jāaizvada 18 ātrumposmi pa asfalta ceļiem, bet to kopējais garums sasniedza 203 kilometrus. Startēja vairāk par 80 ekipāžām.

Sacensībās uzvarēja bijušais “Citroen” rūpnīcas WRC pilots Stefans Lefevrs, kurš uzrādīja ātrākos rezultātus 11 ātrumposmos un finišā tuvāko sekotāju Greguāru Munsteru pārspēja par 20 sekundēm. 2014. gada JWRC pasaules čempions Lefevrs arī ir šī gada Beļģijas čempions. Trešo vietu “Spa Rally” izcīnīja Sedriks de Čeko, kurš uzvarētājam zaudēja vairāk par četrām minūtēm.

Līdz pat 13. ātrumposmam augstajā trešajā vietā turējās kādreizējais “Formula 1” pilots Joss Verstapens, kurš šogad aizvadīja debijas sezonu rallija disciplīnā. Diemžēl tika piedzīvota avārija, kā rezultātā salūza “Citroen C3 Rally2” aizmugurējā piekare un izgaisa cerības uz pjedestālu. Finišu izdevās sasniegt vien 31. pozīcijā.

Šogad pasaules rallija čempionātā izcīnījis trešo vietu, uz starta “Spa Rally” izgāja arī Tjerī Noivils. Viņš sēdās pie aizmugures piedziņas BMW M3 E30 stūres un parādīja lielisku veikumu. Kopējā ieskaitē mājinieks guva sesto vietu, bet savā klasē, kur piedalījās kopumā 18 ekipāžas, pārliecinoši uzvarēja. Tuvākais sekotājs atpalika vairāk par piecām minūtēm. Nākamgad Noivils šo BMW piedāvās īrei.

Jāpiemin, ka bijušais WRC braucējs Madss Ostbergs tikmēr bija devies uz Dienvidameriku, lai startētu Čīles rallija čempionāta posmā “Rally del Bio Bio”, kur ar “Citroen C3 Rally2” guva pārliecinošu uzvaru. Pusotru minūti zaudēja mājinieks Alberto Hellers, kurš ir šī gada Čīles čempions.

“Spa Rally 2022” rezultāti:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *