“Skoda Fabia R5” gūst dominējošu uzvaru pirmajā rallijā

Skoda Fabia R5 rallija mašīnai izdevusies lieliska debija autosacīkstēs, Janam Kopeckim izcīnot dominējošu uzvaru Čehijas čempionāta pirmajā posmā Rally Šumava Klatovy.

Tikai pirms dažām nedēļām Fabia R5 modelis pabeidza FIA homologācijas procesu, tādejādi iegūstot tiesības piedalīties pirmajās oficiālajās sacensībās.

Skoda Motorsport komanda šim mērķim izraudzījās vietējos Čehijas ceļus un auto savā debijā vilties netika – 2014. gada Āzijas-Klusā okeāna zonas rallija čempions Jans Kopeckis bija ātrākais 11 ātrumposmos no 12, tuvāko sekotāju finišā pārspējot par vairāk nekā pusotru minūti. Cīņa notika galvenokārt pa asfaltu.

“Skoda Fabia R5 debija rallijā simboliski atšķīrusi jaunu lappusi mūsu motoru sporta tradīcijās,” stāsta rūpnīcas komandas vadītājs Mihals Hrabāneks. “Esam tiešam sajūsmināti par tik sekmīgu startu. Tas parāda, ka ar šo auto esam uz pareizā ceļa.”

Tajā pašā laikā Hrabāneks norāda, ka šis ir tikai pirmais rallijs un nākotnē gaida gan spēcīgāka konkurence, gan grūtākas trases.

Jebkurā gadījumā, Skoda Fabia R5 ir viens no retajiem rallija auto, kas spējis uzvarēt jau savā pirmajā ātrumposmā. Pēc veiktiem 150 kilometriem, Jans Kopeckis par 1 minūti un 34 sekundēm pārspēja franču braucēju Braienu Bufjē, kurš startēja ar Citroen DS3 R5. Jāatgādina, ka arī šis auto ir samērā jauns.

“Top 5” rezultāti:

1. Jan Kopecky (Škoda Fabia R5), 1:20:20.9
2. Bryan Bouffier (Citroën DS3 R5), +1:34.6
3. Pavel Valousek Jr. (Škoda Fabia S2000), + 2:48.9
4. Roman Odlozilík (Subaru Impreza WRC), + 2:55.1
5. Jan Sykora (Ford Fiesta R5), + 2:59.5

Kopeckim nākošais starts Čehijas čempionātā gaidāms 22. un 23. maijā notiekošajās sacensībās Rally Cesky Krumlov. Tajā pašā nedēļas nogalē, no 21. līdz 24. maijam, Skoda Motorsport ar jauno R5 auto Portugāles rallijā debitēs pasaules čempionāta WRC2 klasē, kur divas šādas mašīnas pilotēs Esapeka Lapi un Pontuss Tidemands.

Teksts: 4rati.lv
Foto: praguepost.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *