Siltais laiks apdraud “Rally Sweden” ātrumposmus

Samērā augstā gaisa temperatūra, kas šobrīd valda Zviedrijā, liek izjust bažas par atsevišķu pasaules rallija čempionāta otrā posma “Rally Sweden” ātrumposmu norisi.

Organizatori sākotnēji bija iecerējuši trases pierakstīšanu superspeciālajā Kārlstades ātrumposmā ekipāžām ļaut veikt ar saviem WRC spēkratiem. Tomēr, lai šādos apstākļos pārāk nesabojātu trasi vēl pirms sacensību starta, tomēr nācās lietot parastās automašīnas, kuru riepas ir saudzīgākas pret trases segumu.

Pēdējās dienās rallija centrālajā pilsētā Kārlstadē gaisa temperatūra turējās ap nulli, bet ceturtdien jau bija “plusos”.

Šodien, kad sportisti veiks ātrumposmus arī Norvēģijas teritorijā, satraukums nav tik liels, jo tie atrodas tālāk uz ziemeļiem un vairāk metrus virs jūras līmeņa nekā Zviedrijas ātrumposmi.

“Zinām, ka ap Hagforsu sniegs šobrīd kūst diezgan strauji,” stāsta WRC braucējs Madss Ostbergs. “Norvēģijā pašlaik ir aukstāks un piektdienas ātrumposmu ceļiem tas palīdzēs, tomēr mēs zinām arī to, ka +5 grādos situācija ir pavisam citāda.”

Tikmēr vairāki vadošie braucēji izteikušies, ka šādos apstākļos liels ieguvējs varētu būt Roberts Kubica, jo tiek prognozēts, ka viņa “Pirelli” riepas tādās situācijās strādātu vislabāk.

“Viena ātrumposma laikā viņš var atvinnēt pusminūti, ja laikapstākļi saglabāsies tādi paši,” saka kāds no ātrāko ekipāžu braucējiem. “Roberts ir tas, kuram būtu jāpievērš uzmanība.”

Kubicas riepas sevi lieliski pierādīja jau atsevišķos ātrumposmos Montekarlo rallijā, kad apmēram 6 km garā sniegotā sekcijā viņš bija par 50 sekundēm ātrāks nekā Sebastians Lēbs.

Ceturtdienas vakarā braucēji jau aizvadīja “Rally Sweden” superspeciālo ātrumposmu Kārlstadē, bet šodien priekšā deviņi ātrumposmi.

Zviedrijas posma rezultāti pēc SS1:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Pontus Tidemand Ford Fiesta RRC WRC 1:32.1
2. Mads Ostberg Citroën DS3 WRC +0.3
3. Jari-Matti Latvala Volkswagen Polo R WRC +0.4
4. Thierry Neuville Hyundai i20 WRC +0.6
5. Andreas Mikkelsen Volkswagen Polo R WRC +0.7
6. Ott Tanak Ford Fiesta RS WRC +1.0
7. Sébastien Ogier Volkswagen Polo R WRC +1.1
8. Robert Kubica Ford Fiesta RS WRC +2.0
9. Yurii Protasov Ford Fiesta RS +2.2
10. Kevin Abbring Ford Fiesta RS +2.5

Teksts: 4rati.lv
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *