Sesks Čehijā izcīna 11. vietu, Padons avarē, bet kļūst par ERC čempionu

Foto: FIA ERC

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis izcīnījuši 11. vietu “Barum Czech Rally Zlín” sacensībās, kamēr jaunzēlandietis Haidens Padons piedzīvoja avāriju, tomēr vienu posmu pirms sezonas beigām nodrošinājis 2023. gada Eiropas rallija čempiona titulu.

Sacensības iesākās ar pilsētas ātrumposmu piektdien, pēc kura Seska ekipāža ieņēma 16. vietu. Sestdien tika veikti seši, bet svētdien vēl seši ātrumposmi. Sacensību kopējā distance sastādīja nedaudz virs 200 km. Pēc sestdienas ātrumposmiem latvieši atradās 13. pozīcijā, šodien turpināja demonstrēt līdzīgu ātrumu, kas ļāva pacelties uz 11. vietu.

Sestajā pozīcijā atradās sezonas līderis Haidens Padons, bet desmitajā ātrumposmā viņš avarēja, nolaužot mašīnas riteni, kas liedza turpināt ceļu. Neskatoties uz to, jaunzēlandiešu pilotam izdevies priekšlaicīgi nodrošināt pirmo vietu šī gada Eiropas rallija čempionāta kopvērtējumā.

Čehu braucējs Jans Kopeckis šodien noturējās priekšā ungāram Mikolsam Čomosam un jau 11. reizi karjerā kļuva par “Barum Czech Rally Zlín” uzvarētāju. Finišā Kopeckis tuvāko sekotāju pārspēja par 14.3 sekundēm.

Cīņa par trešo vietu izvērsās spraiga. Priekšpēdējā ātrumposmā uz trešo pozīciju pacēlās Adams Breziks, tikai sekundi viņam zaudēja Simons Vāgners, kamēr nepilnas četras sekundes atpalika Filips Marešs. “Power Stage” ātrumposmā ātrākais bija Vāgners, līdz ar ko austrietis atguva trešo vietu sacensību kopvērtējumā. Breziks ralliju pabeidza ceturtais, Marešam piektā vieta.

Lai Padons nekļūtu par čempionu, Seskam šo sacensību nobeigumā būtu jāatrodas ne tālāk kā 35 punktu atstatumā. Tomēr tik sekmīgs starts latviešu pilotam šoreiz nebija, līdz ar ko Padons priekšlaicīgi kronēts par ERC čempionu. Seska izredzes uz otro vietu šajā sezonā ievērojami uzlaboja Madsa Ostberga izstāšanās sestdien transmisijas problēmu dēļ. Norvēģis šodien atgriezās trasē, bet uz augstu vietu vairs nepretendēja.

Kā ziņojām iepriekš, Seska pārstāvētā “Team MRF Tyres” šajā posmā nodrošināja ERC titulu komandu vērtējumā.

Eiropas čempionāta sezona noslēgsies ar asfalta posmu 7. un 8. oktobrī Ungārijā.

Čehijas ERC posma rezultāti:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *