Mārtiņš Sesks: “Pēc divām avārijām nebija viegli braukt”

Foto: FLAT-OUT media agency

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) septītajā posmā “Barum Czech Rally Zlín”, kas nedēļas nogalē norisinās Čehijā, Mārtiņš Sesks/Renārs Francis finišēja vienpadsmitie un demonstrēja stabilu sniegumu uz daudzveidīga asfalta seguma. Latvijas Mobilais Telefons (LMT) atbalstītais rallija pilots ERC pirmspēdējā posma finišā atzina, ka šoreiz lielākā uzvara ir nobraukt sacensības no starta līdz finišam.

“Ļoti smaga nedēļa. Šoreiz tā lielākā uzvara ir tā, ka mēs esam galā. Tas ir labāk kā iepriekšējos rallijos. Nebija viegli braukt pēc divām avārijām. Katrā ziņā finišā jūtamies labāk kā rallija sākumā. Mums ar Renāru galvenais bija finišēt. Rallija izskaņā mūs piemeklēja arī tehniska problēma – pievīla elektronika. Pēdējo posmu braucām bez sporta režīma, nedarbojās neviena poga,” notkušo komentē Mārtiņš Sesks.

Līdz šim garākā ERC sacensību trase dalībniekus priecēja ar kuplu skatītāju pulku un pārbaudīja ar daudzveidīgu asfalta segumu. Pēc aizvadītajos divos rallijos piedzīvotajām avārijām Mārtiņš Sesks un Renārs Francis bija apņēmības pilni rādīt iespējami labāko sniegumu garajos, tehniski sarežģītajos un nelīdzenajos Dienvidmorāvijas ceļos. Sacensību gaitā nebija sevišķu drāmu, vien neuzmanības kļūdas, tomēr tās ietekmēja blīvos sacensību rezultātus. Lai arī pirms starta sportistiem bija skaidrs, ka šajā posmā sparīga cīņa par čempionāta punktiem izpaliks, sportisti kopumā demonstrēja ļoti stabilu sniegumu. Sākot ar kvalifikācijas braucienu līdz pat devītajām ātrumposmam ekipāža turējās pie kopvērtējuma 13. pozīcijas. Sacensību 11. un 12. ātrumposmā izdevās pakāpties uz 12. kopvērtējuma pozīciju, bet sacensības finišēt 11. pozīcijā. Par Čehijas posma uzvarētājiem kļuva mājinieka, desmitkārtēja šī rallija uzvarētāja Jana Kopecka pilotētā ekipāža, otrajā vietā ungāra Miklosa Čomosa ekipāža, bet trešajā vietā austrieša Simona Vāgnera pilotētā ekipāža.

Mārtiņš Sesks: “Esam ārkārtīgi priecīgi par daudzveidīgo pieredzi, ko varam gūt šīs sezonas ERC posmos sāncensībā ar ļoti spēcīgām un pieredzes bagātām ekipāžām. Sveicam jaunzēlandieti Haidenu Padonu ar ERC 2023.gada sezonas uzvarētāja godu. Tāpat esam lepni, ka mūsu uzvaras Latvijas un Polijas posmos vēl pirms sezonas noslēdzošās sacensības Ungārijā “Team MRF Tyres” ļāva iegūt ERC labākās komandas apbalvojumu.”

Ar “Sports Racing Technolgies” sagatavoto Rally2 automašīnu “Team MRF Tyres” komandas sastāvā Seska/ Franča ekipāža Eiropas rallija čempionāta noslēdzošo posmu aizvadīs 7. un 8. oktobrī Ungārijā.

ERC kopvērtējums pēc Čehijas posma:

Izmantotie resursi:
www.martinssesks.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *