Padons: “Nebijām plānojuši Eiropas čempionu titulu izcīnīt šādā veidā”

Foto: FIA ERC

Jaunzēlandieši Haidens Padons un viņa stūrmanis Džons Kennards svētdien kļuva par pirmajiem Eiropas rallija čempioniem vēsturē, kas paši nenāk no Eiropas. Titulu braucēji nodrošināja, neskatoties uz avāriju sacensību noslēdzošajā dienā.

Savulaik Padons startēja pasaules rallija čempionātā, vairākas sezonas pavadot  pie WRC klases auto stūres. 2016. gadā ar “Hyundai” viņš uzvarēja Argentīnas rallijā, kas pagaidām paliek braucēja vienīgā uzvara WRC kategorijā. Pēc tam dažus gadus Padons startēja Jaunzēlandē un Austrālijā, bet pēdējos gados atkal vērsis acis Eiropas virzienā. Šogad viņš aizvadīja pirmo pilno sezonu Eiropas čempionātā.

Padons šosezon pārstāv itāļu komandu “BRC Racing Team” un startē ar “Hyundai i20 N Rally2” automašīnu. Sezonu viņš sāka ar uzvaru Portugāles posmā, kam sekoja otrā vieta Kanāriju salās, Polijā, Latvijā un Zviedrijā, bet Itālijas posmā tika ieņemta trešā vieta. Titulu nodrošināt izdevās neparastā veidā – Čehijā notikušajā asfalta rallijā svētdien Padons avarēja, nolauza mašīnas riteni un izstājās. Neskatoties uz to, latviešu pilots Mārtiņš Sesks matemātiski kopvērtējumā viņu vairs pārspēt nevar.

“Saprotams, šādā veidā mēs nebijām plānojuši nodrošināt titulu,” sacīja Padons. “Tomēr Eiropas čempionātā šis ir mūsu līdz šim lielākais sasniegums. Tas ir darbs, ko esam paveikuši visas sezonas garumā, ne tikai vienā rallijā. Tas ir rezultāts sešiem tiešām labiem posmiem pēc kārtas. Līdz ar to atradāmies pozīcijā, kad varam atļauties vienu sliktu posmu. Skatoties uz sezonu kopumā, varam būt lepni par rezultātiem.”

Jau 18. gadu Haidens Padons startē kopā ar stūrmani Džonu Kennardu, kurš aizvien jūtas pārsteigts par pilota prasmēm.

“Jau kopš pirmā posma mēs kontrolējām situāciju čempionātā, mēģinot darīt paši savu lietu un necīnoties ar konkurentiem, kad tas nav jādara,” stāsta Kennards. “Dažreiz ir grūti viņu piebremzēt, jo esam sacīkšu braucēji, mēs abi. Es apbrīnoju viņu ik reizi, kad redzu, kā viņš dara lietas, kad redzu, kā viņš atceras vajadzīgās lietas.”

Kopvērtējuma otrajā vietā esošais Mārtiņš Sesks atzīst, ka Padons ir kā piemērs, no kura var smelties piemēru: “Visu šo sezonu viņš bijis ļoti stabils. Varam no viņa daudz ko mācīties.”

Tāpat arī 2022. gada ERC čempions Efrens Larena saka: “Viņš savu darāmo paveica lieliski, katrā posmā cīnījās par pjedestālu. Viņam ir ļoti laba komanda, patiešām laba mašīna, bet bija fantastiski redzēt, kā viņš paveica savu darbu.”

Izmantotie resursi:
www.fiaerc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *