‘M-Sport’ cer noturēt Tanaku sastāvā uz vēl vienu WRC sezonu

Foto: Jouni Laakso

Pēc vairākām tehniskām neveiksmēm igauņu pilots Ots Tanaks ievērojami samazinājis izredzes izcīnīt 2023. gada pasaules rallija čempiona titulu. Šobrīd jau tiek runāts, ka sportists varētu pamest “M-Sport Ford”, un komanda ir gatava šādam pavērsienam.

Otrajā sezonas posmā Zviedrijā Tanaks guva savu šī gada līdz šim vienīgo uzvaru, tobrīd arī bija izvirzījies čempionāta vadībā. Igaunijas posmā jau pirms starta mašīnai nācās mainīt motoru, kam sekoja piecu minūšu sods, bet Somijas posmā nācās izstāties motora problēmu dēļ. Šobrīd, četrus posmus pirms sezonas beigām, Tanaks ir jau 66 punktus aiz līdera Kalles Rovanperas.

“M-Sport” komandas vadītājs Ričards Milleners cer, ka izdosies vienoties ar Tanaku par jaunu līgumu, tomēr atzīst, ka pēc piedzīvotajām ķibelēm sarunu sākums nav tas patīkamākais. Tāpat komandai nav viegli atrast pietiekami daudz līdzekļu, lai apmaksātu tik augstas klases pilotu.

“Vienmēr ir grūti atrast budžetu augstākās klases pilotam,” atzīst Milleners. “Tanaks ir viens no čempionāta labākajiem braucējiem, līdz ar to nebūs viegli viņu noturēt. Bet mēs gribam viņu noturēt. Tomēr tas reizē nes izaicinājumus attiecībā uz budžetu. Gada beigās “M-Sport” vienmēr ir vienas un tās pašas diskusijas par to, kur atrast naudu. Tuvāko mēnešu laikā šajā ziņā būs daudz darba.”

Ja sadarbību ar Tanaku tomēr neizdosies īstenot, komanda ir gatava spert soli atpakaļ.

“Plāns B pastāv vienmēr,” atklāj Milleners. “Šajā gadījumā tas visticamāk nozīmētu atgriešanos pie jaunāku pilotu sastāva. Reāli neredzu, ka kāds cits no vadošajiem pilotiem varētu nomainīt komandas, jo viņiem nav iemesla to darīt.”

Izmantotie resursi:
www.rallit.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *