Nākamais WRC pieturas punkts – Grieķija

Foto: Honza Fronek

Pēc divām nedēļām pasaules rallija čempionāts turpināsies ar posmu Grieķijā. Uz starta stāsies arī titulētais Sebatjēns Ožjē, pievienojot papildus intrigu cīņai par uzvaru, bet mežu ugunsgrēki tikmēr iztraucējuši WRC testu norisi. Bažas arī par to, vai sacensības varēs noritēt pēc plāna.

Neskatoties uz izstāšanos Somijas posmā, sezonas līderis Kalle Rovanpera no “Toyota” vienības šobrīd iekrājis 25 punktu pārvaru pār komandas biedru Elfinu Evansu, kurš savukārt Somijas rallijā guva uzvaru. 36 punktus līderim zaudē Tjerī Noivils, bet Ota Tanaka izredzes uz titulu pēc neveiksmēm iepriekšējās sacīkstēs būtiski sarukušas – igaunis no Rovanperas četrus posmus pirms sezonas beigām atpaliek jau 66 punktus.

Nākamās WRC sacensības tiks aizvadītas no 7. līdz 10. septembrim Grieķijā, kur turpināsies cīņa par pirmo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā. Kalendārā “Acropolis Rally” atgriezās 2021. gadā, kad uzvaru svinēja Rovanpera, bet pērn šeit uzvaru guva Noivils. Šogad sacensības notiks četras dienas, kopumā sportistiem veicot 15 ātrumposmus ar kopējo garumu nepilni 308 kilometri.

“Rally1” klasē startēs desmit ekipāžas. “Toyota” sastāvu pēc divu posmu izlaišanas atkal papildinās Sebastjēns Ožjē, savukārt “M-Sport Ford” rindās startēs vietējais veterāns Džourdans Serderidiss. Pēc divu posmu izlaišanas trasē atgriezīsies “Hyundai” daļējas slodzes pilots Danijs Sordo.

Kopumā Grieķijas rallijā startēs vairāk par 70 ekipāžām. 29 no tām būs uz starta WRC2 kategorijā, kur dalību apstiprinājis arī sezonas līderis Andreass Mikelsens. Viņa sezonas programma šobrīd nav skaidri zināma, bet gaidāmajās sacensības norvēģis atkal būs ierindā. Kopvērtējumā piecus punktus zaudē Žoans Rosels, 11 punktus atpaliek Sami Pajari, bet ceturtajā vietā esošais Olivers Solbergs ir 18 punktus aizmugurē. Viņi visi Grieķijā būs uz starta, tāpat kā daudzi citi spēcīgi braucēji.

Šobrīd Grieķijā plosās mežu ugunsgrēki, kas apdraud arī WRC posma norisi, lai gan šobrīd šajā sakarā vēl pāragri kaut ko prognozēt. Tikmēr “Toyota” un “Hyundai” komandas jau sastapušās ar stihijas sekām – vietējās varas iestādes ugunsgrēku draudu dēļ šonedēļ apturēja Grieķijā notiekošos WRC testus, kuros piedalījās arī sezonas līderis Rovanpera.

Grieķijas WRC posma dalībnieku saraksts >>

WRC kopvērtējums:

WRC2 kopvērtējums:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *