Čīles rallija čempions debitēs pasaules čempionāta ‘Rally1’ klasē

Foto: Rally Cow

Pasaules rallija čempionāta posmā Čīlē pirmo reizi pie “Rally1” stūres sēdīsies Alberto Hellers, kurš pievienosies “M-Sport Ford” komandai. Tikmēr “Hyundai” vienība paziņojusi, ka uz Čīles ralliju pie “Rally1” mašīnas stūres atgriezīsies Tēmu Suninens.

“Rally Chile” norisināsies no 29. septembra līdz 1. oktobrim, trīs dienās dalībniekiem veicot 16 ātrumposmus pa grants ceļiem ar kopējo distanci 321 km garumā. Šobrīd oficiālais dalībnieku saraksts WRC sezonas 11. posmam vēl nav publicēts, bet zināms, ka vadošajā klasē startēs gan Hellers, kuram tā būs debija pie “Rally1” auto stūres, gan Suninens, kurš šajā klasē šogad jau aizvadījis divus posmus.

Kopš 2018. gada Hellers startējis ar R5 un “Rally2” klases spēkratiem, ik pa laika aizvadot kādu posmu arī pasaules čempionātā. 2018. gadā Austrālijas rallijā viņš pat guva astoto vietu absolūti un uzvarēja WRC2 klases ieskaitē, bet 2019. gadā Meksikā ieņēma trešo vietu starp WRC2 ekipāžām. Vēl vairākas reizes izdevies sasniegt vietas pirmajā pieciniekā. Šogad Hellers startēja Portugāles posmā, bet saslimšanas dēļ līdz finišam netika.

Pērn Hellers kļuva par Čīles rallija čempionu, bet šogad izmantos iespēju savā māju posmā pasaules čempionātā pirmo reizi piedalīties ar “Ford Puma Rally1” auto. “Rally Chile” atgriezies kalendārā pirmo reizi kopš 2019. gada. Togad Hellers šajā posmā brauca ar R5 auto, cīnījās par uzvaru WRC2 kategorijā, bet avarēja.

“Šajā gadā ceremoniālais starts tiks dots manā dzimtajā pilsētā Losandželosā, kas ir otrā lielākā pilsēta reģionā,” stāsta 29 gadus vecais Hellers. “Tas ir kā sapnis, sākt ralliju savā dzimtajā pilsētā, kur ir visi mani draugi, mana skola, mana dzīve. Tas bija pirmais impulss, lai izlemtu startēt ar “Rally1″ auto. Otrs impulss bija tas, ka pagājušajā gadā uzvarēju Čīles čempionātā. Šobrīd ir tas brīdis, kad braucu ātrāk nekā jebkad.”

“Hyundai” vienībā ar “Rally1” mašīnu Tēmu Suninens jau startēja Somijā un Igaunijā, kur izcīnīja piekto un ceturto vietu. Jau apstiprināts, ka pie “Hyundai i20 N Rally1” stūres soms sēdīsies arī Čīlē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *