Seskam/Francim pilsētas ātrumposmā 15. vieta, vadībā austriešu pilots Vāgners

Eiropas rallija čempionāta priekšpēdējais posms “Barum Czech Rally Zlín 2023” startēja piektdienas vēlā vakarā, sportistiem aizvadot pilsētas ātrumposmu Zlīnā. Mārtiņš Sesks un Renārs Francis ierindojās 15. pozīcijā, kamēr ātrākais bija austriešu pilots Simons Vāgners.

9.57 kilometrus garajā pirmajā ātrumposmā Vāgners par 0.4 sekundēm pārspēja desmitkārtējo šī rallija uzvarētāju, mājinieku Janu Kopecki. Trešajā vietā ierindojās Aleksejs Lukjaņuks, kurš aizvada otro Eiropas čempionāta posmu pēc atgriešanās autosportā. Zem Kipras karoga startējošais braucējs uzvarētājam zaudēja pusotru sekundi.

Sesks/Francis, kuriem šis ir karjeras otrais starts “Barum Czech Rally Zlín” sacensībās bija 15. ātrākie. Pirmās 14 ekipāžas iekļāvās desmit sekunžu robežās, bet latvieši uzvarētājam Vāgneram zaudēja 13 sekundes.

Sezonas līderis Haidens Padons uzrādīja devīto rezultātu, bet trešajā vietā aiz Seska kopvērtējumā esošais Madss Ostbergs bija astotais ātrākais.

Tāpat pagājušajā naktī sportisti veica starta pozīciju izvēli sestdienas ātrumposmiem. Mārtiņš Sesks trasē šodien dosies 13. pēc kārtas.

Sestdienas laikā dalībnieki veiks sešus ātrumposmus pa Čehijas asfalta ceļiem, svētdien jāmēro vēl seši. Kopējā distance būs nedaudz virs 200 kilometriem – garākā šogad aizvadītajos Eiropas čempionāta posmos.