Rovanpera gandrīz avarē, vadību Safari rallijā pārņem Ožjē

Foto: wrc.com

Ar superspeciālo ātrumposmu šodien startējis pasaules rallija čempionāta (WRC) sestais posms, kas norisinās Kenijā. Par sacensību līderi kļuvis Sebastjēns Ožjē, savukārt kopvērtējuma līderis Kalle Rovanpera piedzīvojis bīstamu momentu, gandrīz avarējot.

“Safari Rally Kenya” galvenās cīņas gaidāmas nākamajās trīs dienās, bet jau šodien notika 4.84 km garais superspeciālais dops “Kasarani”.

Jau pirmajā līkumā Rovanperas pilotētā “Toyota” gandrīz apgāzās uz jumta, taču spēkrats veiksmīgi nokrita atpakaļ uz riteņiem un bija iespējams turpināt braukšanu. Ar beigtu aizmugurējo labās puses riepu un bojātu mašīnas virsbūvi somu pilots sasniedza finišu un savam komandas biedram Ožjē pazaudēja 11.6 sekundes.

Ožjē, kurš aizvada trešo WRC posmu šosezon, kļuvis par sākotnējo līderi, bet viņa tuvākie sekotāji bija “Hyundai” vienības piloti Tjerī Noivils un Ots Tanaks, kurš pirms dažām nedēļām uzvarēja sacensībās Sardīnijā. Ceturtajā vietā ierindojās “Toyota” braucējs Elfins Evanss, bet piektais bija veterāns Sebastjēns Lēbs no “M-Sport”. Arī viņš, tāpat kā Ožjē, uz starta WRC šonedēļ stājies trešo reizi sezonā.

“WRC2 Open” kategorijā, kur uz Keniju devušies tikai daži no regulārajiem braucējiem, līderis ir Kajetans Kajetanovičs, pārspējot Martinu Prokopu un Šonu Džonstonu.

Safari rallija rezultāti pēc SSS1:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Sébastien Ogier
Toyota GR Yaris Rally1 3:18.8
2. flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 N Rally1 +0.6
3. flag
Ott Tänak
Hyundai i20 N Rally1 +1.1
4. flag
Elfyn Evans
Toyota GR Yaris Rally1 +1.2
5. flag
Sébastien Loeb
Ford Puma Rally1 +1.8
6. flag
Takamoto Katsuta
Toyota GR Yaris Rally1 +1.9
7. flag
Craig Breen
Ford Puma Rally1 +4.4
8. flag
Gus Greensmith
Ford Puma Rally1 +4.7
9. flag
Oliver Solberg
Hyundai i20 N Rally1 +5.8
10. flag
Adrien Fourmaux
Ford Puma Rally1 +7.1

Pilni rezultāti >>