Safari rallijā dramatiski notikumi, vadībā nonāk Rovanpera

24/06/2022 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Piektdien aizvadīta dramatiskiem pavērsieniem bagāta pasaules rallija čempionāta sestā posma “Safari Rally Kenya” pirmā pilnā diena, kuros sportistiem bija jāmēro seši ļoti sarežģīti ātrumposmi. Neveiksmes piedzīvoja daudzi vadošie braucēji, tostarp tehnisku problēmu dēļ izstājās Sebastjēns Lēbs. Sacīkšu vadībā nonācis Kalle Rovanpera.

Pirmajā no dienas sešiem ātrumposmiem uzvarēja Sebastjēns Lēbs, tobrīd paceļoties uz trešo vietu sacensībās. Pēc grūta ceturtā ātrumposma, kurā tika zaudēts laiks putekļu radītās sliktās redzamības dēļ, deviņkārtējais WRC čempions atkrita uz piekto vietu, bet pārbraucienā bija spiests izstāties, kad no “Ford Puma Rally1” motortelpas parādījās liesmas.

Kopš ceturtdien notikušā superspeciālā ātrumposma vadībā bija Sebastjēns Ožjē. Pēc SS4 viņš atkrita aiz Elfina Evansa, tad atkal nonāca vadībā, uzvarot divos ātrumposmos šajā dienā, bet dienas noslēdzošais dops viņam neveiksmīgs. “Toyota” braucējs bija spiests mainīt plīsušo riepu, pazaudēja vairākas minūtes un atkrita uz sesto pozīciju.

Ožjē komandas biedrs Rovanpera, kurš ceturtdien gandrīz piedzīvoja avāriju un šo dienu uzsāka no 11. pozīcijas, pamazām cēlās arvien augstāk, pēc SS6 bija trešais, bet SS7 guva uzvaru, trešo kādā no ātrumposmiem šajā dienā, un pakāpās uz pirmo vietu. Seko citi “Toyota” braucēji, Takamoto Katsuta un Elfins Evanss, bet Ots Tanaks ir ceturtais un arī vēl saglabā izredzes pacīnīties par medaļām. Kādu laiku pēc noslēdzošā ātrumposma beigām tika veiktas korekcijas rezultātos – pirms tam Katsuta bija ceturtais, bet tagad pacēlies uz otro pozīciju, zaudējot līderim Rovanperam 14 sekundes.

“Hyundai” braucējus jau rīta pusē piemeklēja tehniskas ķibeles. Iepriekšējā WRC posma uzvarētājam Tanakam radās problēmas ar pārnesumu pārslēgšanu, kas viņam maksāja aptuveni pusminūti, bet Tjerī Noivilam un Oliveram Solbergam bija ķibeles ar dzinēju.

“M-Sport” nometnē Lēbs nebija vienīgais neveiksminieks. Dienas izskaņā ar beigtu piekari finišu nespēja sasniegt Kreigs Brīns, kurš pirms tam bija sestais. Adrijēns Furmo dienas sākumā pacēlās uz ceturto vietu, vēlāk atkrita uz pirmā desmitnieka otro pusi, bet piemeklēja problēmas ar transmisiju. Arī Gass Grīnsmits vienubrīd bija ceturtais, pēc tam atkrita zemāk, bet izstājās beigtas riepas dēļ.

“WRC2 Open” klasē līderis Kajetans Kajetanovičs ir vairāk par minūti priekšā Šonam Džonstonam, bet trešajā vietā esošais Martins Prokops zaudējis jau vairāk par 11 minūtēm.

Seši ātrumposmi Kenijā notiekošajā rallijā būs jāveic arī sestdien, bet vēl seši notiks svētdien.

Safari rallija rezultāti pēc SS7:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1.
flag
Kalle Rovanperä
Toyota GR Yaris Rally1 1:20:58.1
2. flag
Takamoto Katsuta
Toyota GR Yaris Rally1 14.6
3.
flag
Elfyn Evans
Toyota GR Yaris Rally1 +22.4
4.
flag
Ott Tänak
Hyundai i20 N Rally1 +25.3
5.
flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 N Rally1 +57.5
6.
flag
Sébastien Ogier
Toyota GR Yaris Rally1 +2:08.2
7.
flag
Oliver Solberg
Hyundai i20 N Rally1 +4:27.1
8.
flag
Kajetan Kajetanowicz 
Škoda Fabia Rally2 evo +9:51.1
9.
flag
Craig Breen
Ford Puma Rally1 +10:24.6
10.
flag
Sean Johnston
Citroën C3 Rally2 +11:04.6

Visi rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool